Płaski bezszczotkowy serwomotor DC z większym momentem obrotowym

Wiele aplikacji wymaga jak najkrótszych silników z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie, ze względu na ograniczoną przestrzeń instalacji, na przykład w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Dzięki bezszczotkowemu serwomotorowi DC FAULHABER BXT FAULHABER (patrz ramka z informacjami o przedsiębiorstwie) podniósł poprzeczkę w tym segmencie rynku.

Posłuchaj
00:00
 
Rys.: Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym, wymagane są często w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy FAULHABER wyznaczają nowe standardy, oferując znacznie większe momenty obrotowe niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów. (Źródło: FAULHABER)

Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie silniki mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm, przy średnicy odpowiednio: 22 mm, 32 mm i 42 mm. Są one zaprojektowane dla generowania wyjściowej mocy ciągłej do 100 W i tym samym znacznie przekraczają dotychczasowe standardy w tej klasie napędów, szczególnie w aspekcie stosunku momentu obrotowego do przestrzeni instalacyjnej i ciężaru, co jest zaletą w przypadku zastosowań, w których przestrzeń jest parametrem krytycznym.

Nową serię wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Silniki osiągają prędkości do 10000 obr/min i mogą współpracować z szeroką gamą przekładni, enkoderów, hamulców i elektroniki napędowej z gamy produktów FAULHABER.

Dostępne są w konfiguracjach z niestandardowymi modyfikacjami złączy elektrycznych i mechanicznych. Silniki posiadają standardowo przewody pojedyncze, oferując elastyczne złącze elektryczne dla różnych zastosowań. Złącze wtykowe służy do podłączania elementów sterowania.

Specjaliści napędów z Schönaich

FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu.

Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm - standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

FAULHABER Polska sp. z o.o.

Więcej na www.faulhaber.com
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Powiązane treści
Automaticon 2019. Przewodnik targowy
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Technika
Decentralna technika napędowa
Gospodarka
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025 - międzynarodowa konferencja i wystawa technologii nawijania elementów indukcyjnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów