Jeden adres - wiele możliwości

Technologia BEEP firmy Turck optymalizuje adresowanie w obrębie sieci Ethernet. Dzięki nowemu rozwiązaniu pod jednym adresem sieciowym możemy posiadać wiele modułów I/O.

Posłuchaj
00:00

Sieć produkcyjna to już nie tylko czujniki przemysłowe czy układy wykonawcze - to już przede wszystkim inteligentne urządzenia sieciowe wyposażone w interfejs Ethernet, który zapewnia kompatybilność, uniwersalność i elastyczność konfiguracji. Łączy także wiele urządzeń w obrębie tej samej sieci. Taki trend sprawia, że w zastraszającym tempie rośnie wykorzystanie adresów IP. Nawet dzielenie większych systemów na podgrupy logiczne ma swoje granice. W wielu systemach brak wolnych adresów IP to problem dnia dzisiejszego.

ROZWIĄZANIE: TECHNOLOGIA BEEP

 
Rys. 1. Technologia BEEP umożliwia podłączenie kilku urządzeń pod jednym adresem przy zachowaniu topologii liniowej

W odpowiedzi na ten problem firma Turck prezentuje nową technologię - Backplane Ethernet Extension Protocol. BEEP to narzędzie, które daje użytkownikowi możliwość budowania o wiele bardziej skonsolidowanych systemów, zmniejsza czas przestoju, ogranicza koszty sprzętu, zapewnia standaryzację. W technologię BEEP są wyposażone kompaktowe moduły firmy Turck serii TBEN-L/S oraz FEN20.

W tak utworzonej sieci znajduje się jeden (BEEP) master. Użytkownik może do niego podłączyć aż do 32 urządzeń slave przy czym rozmiar danych procesowych wymienianych z urządzeniem master nie może przekroczyć 480 bajtów. Wszystkie urządzenia slave i master powinny być połączone w topologii liniowej.

Całość będzie widziana z poziomu nadrzędnego sterownika PLC pod jednym adresem IP. Dzięki zmniejszeniu liczby aktywnych połączeń, które widzi PLC użytkownik może tworzyć sieć złożoną z bardzo wielu modułów I/O nie ponosząc przy tym kosztów związanych z zakupem drogiego sterownika pozwalającego na obsługę wielu urządzeń (adresów IP).

ODPORNOŚĆ NA AWARIĘ

Master BEEP magazynuje dane konfiguracyjne poszczególnych urządzeń slave w razie wymiany danego modułu na nowy automatycznie przepisze do niego parametry - skracając czas przestoju i ograniczając wymagane koszty wymiany.

PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ

Technologia BEEP jest kompatybilna ze wszystkimi standardowymi komponentami Ethernet i nie wymaga stosowania specjalnych urządzeń sieciowych. Przeznaczona dla kompaktowych modułów firmy Turck w wersji Multiprotocol znajdzie zastosowanie w sieciach Profinet, Ethernet/IP i Modbus-TCP.

Turck

Więcej na www.turck.pl
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie, aparatura nn
UPS EVER Netline RT - rozwiązanie Line-Interactive z możliwością skalowania
Przemysł 4.0
Projektowanie produktu i procesu: jak to zrobić z użyciem technologii cyfrowych
PLC, HMI, Oprogramowanie
CtrlX AUTOMATION - nowa era automatyzacji przemysłu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Od pomysłu do realizacji: jak cyfrowe bliźniaki wpływają na cykl życia produktu
Przemysł 4.0
Siły napędowe przyszłości: bezpieczeństwo, AI i zrównoważony rozwój - Trendy w automatyzacji
PLC, HMI, Oprogramowanie
Czy sterownik to wszystko, czego potrzebujesz? Inteligentna kontrola pracy maszyny
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Raporty
Przemysłowe sieci komunikacyjne
Temat miesiąca
Szkolenia w przemyśle
Prezentacje firmowe
Elastyczna transmisja poprzez Bluetooth Mesh

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów