Bosch Rexroth IoT Gateway V2: Inteligentne oprogramowanie i sprzęt dla IoT w przemyśle

Sekretem Internetu Rzeczy (IoT) jest oprogramowanie. Bez niego nie istniałyby urządzenia inteligentne oraz rozwiązania chmurowe. Oprogramowanie IoT Gateway V2 firmy Bosch Rexroth dostarcza użytkownikom nowe możliwości w zakresie komunikacji maszyn i monitorowania procesów. Jednocześnie bramka umożliwia podłączenie jednej lub więcej maszyn i może być wykorzystywana zarówno w przypadku zainstalowanych w fabryce urządzeń, jak też montowana przez producentów OEM.

Posłuchaj
00:00

Aby umożliwić bardziej kompleksową ocenę stanu maszyn oraz przebiegu procesów, użytkownik ma możliwość podłączenia dodatkowych czujników, dostępu do danych z elementów sterujących innych dostawców lub systemów IT wyższego poziomu. Do tego dochodzi rozwiązanie Device Portal – wspólny projekt firmy Bosch Rexroth oraz Bosch Connected Industry – umożliwiające centralizację zarządzania infrastrukturą rozproszoną zainstalowanych systemów IoT Gateway.

CELEM JEST INTEGRACJA

W koncepcji Przemysłu 4.0 dane są kluczowe i to one pozwalają na zwiększanie wskaźnika OEE. IoT Gateway firmy Bosch Rexroth zbliża firmy do realizacji strategicznego celu, jakim jest tworzenie zintegrowanej sieci maszyn i systemów oraz transparentność procesów, ich ocena i ciągłe doskonalenie.

Producenci OEM oraz użytkownicy potrzebują rozwiązań, które można wdrożyć szybko i bez posiadania specjalistycznej wiedzy IT. Nowe oprogramowanie IoT Gateway V2 umożliwia pracownikom na linii produkcyjnej łatwe i wydajne łączenie w sieci zarówno nowych, jak i działających już maszyn w zaledwie kilku prostych krokach. Możliwa jest funkcjonalność zbierania danych z kompaktowych i wszechstronnych czujników CISS firmy Bosch Rexroth, jak również z ogólnie znanych rozwiązań jak np. OPC UA/DA, MQTT czy bezpośrednio, a także sterowników PLC innych producentów jak Beckhoff CX, Allen Bradley/Rockwell ControlLogix czy Siemens S7/S5. Dane do analizy i oceny są przesyłane za pomocą aplikacji przetwarzającej, która poza popularnymi usługami w chmurze obsługuje także systemy MES i oferuje wywołania REST/API.

DOBÓR SPRZĘTU W OPARCIU NA POTRZEBACH

Aby zapewnić możliwość oferowania usług przemysłowego Internetu Rzeczy, oprogramowanie IoT Gateway musi mieć możliwość uruchamiana na różnych platformach sprzętowych. Oprogramowanie pracuje obecnie na komputerze przemysłowym PR21 firmy Bosch Rexroth z systemem operacyjnym Linux, a wkrótce będzie dostępne na wydajniejszych komputerach przemysłowych. Wersja ewaluacyjna oprogramowania może być również uruchamiana na 64-bitowym systemie MS Windows.

ZARZĄDZANIE, TWORZENIE KOPII ZAPASOWYCH DANYCH I TWORZENIE APLIKACJI

Kolejną nową funkcją opisywanego produktu jest Device Portal stworzony we współpracy z Bosch Connected Industry, umożliwiający producentom OEM, dostawcom usług oraz użytkownikom skuteczne i zdalne zarządzanie instalacjami IoT Gateway. Można go również integrować z istniejącymi systemami zarządzania systemami sieciowymi.

 

Bosch Rexroth
www.boschrexroth.pl

Więcej na www.boschrexroth.pl
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Powiązane treści
Transport wahadłowy - od źródła do punktu docelowego
Cyfrowa fabryka
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Targi zagraniczne
IFA 2025 - targi i platforma Home & Consumer Tech
Gospodarka
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów