Sterowanie robotem igus: bezpłatna symulacja i ekonomiczne sterowanie dla robotów

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Szybkie przejście do ekonomicznej automatyzacji za pomocą cyfrowego bliźniaka w intuicyjnym systemie sterowania robotem. Aby z łatwością programować roboty, igus opracował oprogramowanie sterujące dla swoich rozwiązań w zakresie ekonomicznej automatyzacji. Oprogramowanie igus robot control jest dostępne online i oferuje użytkownikowi łatwe wprowadzenie do zagadnień automatyzacji. Za jego pomocą można sterować robotami o różnej kinematyce. Cyfrowy bliźniak symuluje ruchy, dzięki czemu użytkownik może zaprogramować odpowiednie rozwiązanie przed zakupem. Zestaw robota, na przykład robot kartezjański z szafą sterowniczą, jest oferowany przez igus już od 25 000 złotych.

Sterowanie robotem igus: bezpłatna symulacja i ekonomiczne sterowanie dla robotów

Podnoszenie towarów z pudełka, pomaganie w pobieraniu próbek i wydawanie puszek z maszyny – wszystko wykonywane przez roboty! Niezależnie od tego, czy są to przegubowe ramiona robotów, roboty typu delta czy kartezjańskie, igus w swojej ofercie posiada wszystkie trzy kinematyki jako rozwiązania ekonomicznej automatyzacji. Aby umożliwić klientowi sprawdzenie, który robot jest najbardziej odpowiedni do jego zastosowania, igus oferuje igus robot control, czyli oprogramowanie do symulacji i programowania wszystkich robotów igus. "Jako firma z branży inżynierii mechanicznej doskonale znamy różne elementy kinematyki, dlatego kolejnym logicznym krokiem było opracowanie odpowiednio prostego i intuicyjnego systemu sterowania robotem" – mówi Kamil Niemyjski, manager produktów z zakresu ekonomicznej automatyzacji w firmie igus. Specjalna funkcja: oprogramowanie jest dostępne online bezpłatnie oraz posiada nieodpłatną licencję. W oprogramowaniu dostępne są cyfrowe bliźniaki wszystkich robotów igus, które można uczyć jak prawdziwe roboty oraz przeprowadzać z ich udziałem symulacje. Każdy program można później zastosować do prawdziwego robota. Pełny zestaw wyposażenia, na przykład robot kartezjański drylin ze zintegrowanym systemem sterowania w szafie sterowniczej, jest dostępny od 25 000 złotych.

ŁATWE PROGRAMOWANIE ROBOTÓW

Dzięki igus robot control użytkownik może swobodnie poruszać wszystkimi osiami cyfrowego bliźniaka za pośrednictwem interfejsu 3D. Za pomocą funkcji uczenia można bardzo łatwo zaprogramować robota, nawet bez podłączenia. Aby to zrobić, użytkownik musi ręcznie przesunąć robota do żądanej pozycji i zdefiniować sposób jego przemieszczania. Proces ten jest powtarzany do momentu utworzenia żądanego profilu ruchu. W prosty sposób można również dodać dopasowane efektory końcowe, takie jak chwytaki, a punkt środkowy narzędzia dostosowuje się automatycznie. Aby zapobiec kolizji robota z maszyną, zalecana jest również instalacja wirtualnych skrzynek. Sterowanie robotem igus można także podłączyć do nadrzędnego systemu sterowania poprzez cyfrowe wejścia/wyjścia albo przez komunikację Ethernet z wykorzystaniem adresu IP. Programiści igus chcą jeszcze bardziej rozszerzyć system sterowania: "W przyszłości chcemy oferować usługi w chmurze, takie jak integracja wizji, zdalne uruchamianie, a także szkolenia online za niewielką opłatą, które klient może zarezerwować. Dalsze usługi, takie jak ocena obrazu za pomocą kamery wizyjnej lub rozwiązania do pobierania elementów z pojemników, są planowane jako rozwiązania oparte na chmurze" – mówi Niemyjski.

 

igus
www.igus.pl