Nowy filament igus do szybkiego drukowania odpornych na zużycie części przeznaczonych do kontaktu z żywnością

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

iglidur A350, materiał do drukowania 3D, przeznaczony jest do produkcji bezsmarowych, zgodnych z wymogami FDA i odpornych na temperaturę części specjalnych - higieniczne rozwiązania są najważniejsze w branży opakowań i przemyśle spożywczym. Z tego powodu wielu użytkowników stosuje już łożyska ślizgowe iglidur zgodne z wymogami FDA i półprodukty wykonane z wysokowydajnych polimerów firmy igus. Aby umożliwić użytkownikom jeszcze większą swobodę projektowania przy budowie maszyn, igus opracował odporny na temperaturę, trwały i sprawdzony materiał iglidur A350 w formie trybofilamentu do drukowania 3D.

Nowy filament igus do szybkiego drukowania odpornych na zużycie części przeznaczonych do kontaktu z żywnością

W czasach presji ze strony konkurencji i możliwości krótkoterminowej dostawy, maszyny w przemyśle pakującym i spożywczym muszą działać szybciej oraz bardziej elastycznie dla różnych formatów. W związku z tym wymagania dotyczące elementów funkcjonalnych, o specjalnych wymiarach i w małych ilościach są wysokie. "Ponieważ maszyny w przemyśle opakowaniowym i spożywczym stają się coraz bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb, wymagane są rozwiązania z zakresu łożysk ślizgowych i części odpornych na zużycie o specjalnych kształtach", wyjaśnia Monika Gawryś, manager produktu druk 3D w igus Polska.

"Aby zapewnić użytkownikowi jeszcze większą swobodę projektowania jego systemu, opracowaliśmy materiał iglidur A350 jako trybofilament".

Bezsmarowy i bezobsługowy materiał został specjalnie zaprojektowany do stosowania w kontakcie z żywnością i przy produkcji opakowań. Ponadto został on sprawdzony w niezliczonych zastosowaniach, ponieważ występuje już w formie łożyska ślizgowego o standardowych wymiarach i jako półprodukt dostępny bezpośrednio z magazynu. Wysokowydajny polimer imponuje dzięki dużej, długoterminowej odporności na temperaturę do 180°C, można go również łatwo czyścić chemikaliami.

Filament zatwierdzony do sektora spożywczego

Materiał iglidur A350 jest zgodny z rozporządzeniem UE 10/2011 i FDA, a zatem jest oficjalnie zatwierdzony do kontaktu z żywnością. Jednocześnie spełnia wymogi ochrony przeciwpożarowej Federalnego Urzędu Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) dla wnętrz samolotów. Ze względu na niebieski kolor, iglidur A350 jest łatwiejszy do wykrycia i zwiększa bezpieczeństwo produkcji. Trwałość materiału jest szczególnie widoczna w zastosowaniach obrotowych i wahliwych oraz przy dużych i średnich obciążeniach wałów ze stali nierdzewnej. Filament jest dostępny do samodzielnego przetwarzania w wysokotemperaturowej drukarce 3D, a także w usłudze drukowania 3D firmy igus.

igus oferuje dane konstrukcyjne do budowy drukarki wysokotemperaturowej, dostępne bezpłatnie online: www.igus.pl/HT-drukarka.

Realne stoisko, wirtualna wizyta

Wirtualne targi są częścią kompleksowej usługi konsultacji cyfrowych świadczonych przez igus. Każdy, kto chce uzyskać indywidualne, szczegółowe informacje, także na temat druku 3D, może umówić się na spotkanie i wraz z konsultantem zwiedzić wirtualne stoisko targowe online www.igus.pl/wirtualnetargi. Możliwe jest również osobiste spotkanie z ekspertem firmy igus na rzeczywistym stanowisku targowym, bez konieczności opuszczania miejsca pracy. Za pomocą tabletu ekspert oprowadza zwiedzającego po stoisku targowym, mając bezpośredni dostęp do prezentowanych produktów, dzięki czemu może zademonstrować ich użycie na maszynach targowych.

 

igus
www.igus.pl