Komputer C7015 do zabudowy bezpośrednio na maszynie

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Nowy ultrakompaktowy komputer przemysłowy C7015 firmy Beckhoff umiejętnie łączy doświadczenia przedsiębiorstwa dotyczące projektowania sprzętu komputerowego do zastosowań przemysłowych i komponentów do pracy w trudnych warunkach otoczenia. Wydajna jednostka o stopniu ochrony IP 65/67 jest przystosowana do bezpośredniego montażu na maszynach i urządzeniach. Instalowana lokalnie, stanowi przykład nowoczesnego urządzenia typu Edge o wysokiej mocy obliczeniowej. Może także funkcjonować jako niezależna jednostka sterownicza, oszczędzając miejsce w szafie oraz ułatwiając projektowanie i rozbudowę parku maszynowego.

Komputer C7015 do zabudowy bezpośrednio na maszynie

Komputer przemysłowy C7015 o wymiarach zaledwie 85×167× 43 mm łączy w sobie dużą moc obliczeniową, atrakcyjną cenę i wysoki stopień ochrony IP 65/67 – a wszystko w wariancie przeznaczonym do bezpośredniego montażu na maszynach. Ultrakompaktowe, bezwentylatorowe urządzenie świetnie sprawdzi się we wszelkich procesach z zakresu automatyzacji, wizualizacji i komunikacji, wymagających dużej mocy obliczeniowej. Można je stosować uniwersalnie, zarówno w klasycznych aplikacjach z zakresu sterowania pracą maszyn, jak i jako urządzenie Edge zapewniające realizację nowoczesnych koncepcji z zakresu Przemysłu 4.0.

Wydajne urządzenie typu EDGE

C7015 został wyposażony w wydajny procesor Intel Atom z możliwością pracy nawet na czterech rdzeniach. Dzięki temu wykazuje znacznie lepsze parametry niż konwencjonalne urządzenia typu Edge z procesorami ARM, a tym samym może być stosowany również w bardziej złożonych aplikacjach, procesach zdecentralizowanego przetwarzania danych oraz w akwizycji Big Data. Jego niewątpliwą zaletą jest też wysoki stopień ochrony IP 65/67, zapewniający mu poziom hermetyczności umożliwiający bezpieczną pracę w nowoczesnych aplikacjach Edge – w tym bezpośrednio w środowisku produkcyjnym.

Rozproszone sterowanie za pomocą EtherCAT P

 
Komputer przemysłowy C7015 o stopniu ochrony IP 65/67 (po lewej) można zabudować bezpośrednio na maszynie. Ultrakompaktowa jednostka nawet w połączeniu z kompatybilnym modułem I/O EtherCAT P z serii EPP (po prawej) nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni montażowej.

Model C7015 można także z powodzeniem wykorzystać w funkcji wydajnego, wielozadaniowego sterownika urządzeń. Dzięki montażowi bezpośrednio na maszynie znacznie ograniczamy zapotrzebowanie na miejsce w szafie sterowniczej, wpisując się w trend wyznaczany przez takie komponenty marki Beckhoff, jak serwonapęd AMP8000 czy moduły I/O EtherCAT P z serii EPP. Umiejętnie połączone w jeden system, komponenty te nie tylko znacznie ułatwiają projektowanie maszyn, ale także zmniejszają koszty ich rozbudowy, np. uzupełnienia o pomiar zużycia energii.

C7015 wyposażony jest w zintegrowane przyłącze EtherCAT P, które oferuje szereg opcji elastycznego łączenia czujników i urządzeń wykonawczych za pośrednictwem modułów EPP o stopniu ochrony IP 67. Płyta montażowa umożliwia bezpośrednie podłączenie modułu EPP do komputera, zaś technologia EtherCAT P pozwala rozszerzyć system o kolejne moduły, aby dostosować go do bieżących potrzeb aplikacji. Dzięki temu jednostka jest w stanie realizować nie tylko proste, ale i bardziej złożone zadania, m.in. z zakresu diagnostyki i monitoringu stanu maszyn, przy zachowaniu niskich kosztów instalacji i okablowania.

 

www.beckhoff.pl
info@beckhoff.pl