Stwórz swoje własne złącze na PCB

Projektanci o tym wiedzą. Dostępność odpowiednich komponentów jest często główną przeszkodą w dobrym pomyśle na nowy produkt – jest wiele przewodów, które muszą przesyłać dane, zasilanie i sygnały z jednej płytki drukowanej do drugiej, a żaden dostawca nie ma gotowego i dostępnego od ręki odpowiedniego złącza.

Posłuchaj
00:00

Jednym z pomysłów byłoby opracowanie specjalnego rozwiązania, ale zwykle zajmuje to zbyt dużo czasu, a minimalna ilość zakupu byłaby za duża, aby prototypowanie było opłacalne. W końcu otrzymujemy rozwiązanie, które bazuje na tym, co jest dostępne w zakresie połączeń wtykowych. Oto pomysł: dlaczego po prostu nie wynaleźć złącza, które projektanci mogą konfigurować tak, aby działało zgodnie z ich potrzebami? I właśnie to zrobiliśmy! Nazwaliśmy je har-modular. To złącze idealnie dopasowane do zastosowania, konfigurowalne online z wielu modułów i oferujące miliony indywidualnych rozwiązań. Dzięki temu projektanci mogą zawsze znaleźć potrzebne im rozwiązania od rozmiaru partii w ilości jednej sztuki. Po prostu stwórz własne złącze.

Modułowość i elastyczność stają się coraz ważniejsze w rozwoju urządzeń. Czas opracowania nowych urządzeń staje się coraz krótszy, a znaczenie prototypowania rośnie. W tym przypadku ograniczony wybór dostępnych standardowych komponentów jest często przeszkodą w opracowaniu urządzenia. Dostawcy komponentów często przechowują w magazynie duży wybór możliwych rozwiązań. Niemniej jednak trendy, takie jak miniaturyzacja i nowe techniki budowy urządzeń, nieustannie zwiększają zapotrzebowanie na nowe sposoby łączenia. Producenci złączy i innych komponentów chcieliby zaoferować swoim klientom jeszcze więcej wariantów, ale przechowywanie nowego asortymentu produktów dla każdego specjalnego rozwiązania byłoby po prostu nieopłacalne. Specjalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta jest oczywiście zawsze dostępne w przypadku bardzo dużych ilości. Nawet jeśli standardowe komponenty można dostosować stosunkowo szybko, to obecnie przy krótkim czasie opracowania urządzeń zajęłoby to zbyt dużo czasu.

Rozwiązaniem dla wymaganej obecnie modułowości, elastyczności i większej szybkości w rozwoju urządzeń jest modularność. Jest to nie tylko dodatkowy wariant największego portfolio DIN 41612 na rynku, ale także złącze wtykowe, które może być całkowicie skonfigurowane przez klienta i które ma ogromny potencjał na przyszłość. Każda nowatorska i kreatywna aranżacja w projekcie urządzenia nie jest już zależna od tego, czy dostępny jest odpowiedni standardowy produkt lub wariant. Projektant po prostu dostosowuje złącze do swoich wymagań. A nie na odwrót. Istnieje kilka milionów możliwych kombinacji przy stosowaniu różnych modułów, które można łatwo skonfigurować jednym kliknięciem myszy. Możliwości są bardzo szerokie. Niezależnie od tego, czy mówimy o montażu gotowych modułów dzisiaj, czy też wyprodukowanych generatywnie w przyszłości: dostarczamy dostosowane do potrzeb rozwiązania w zakresie łączeniowym. Możliwe jest dowolne rozwiązanie i można je wdrożyć od rozmiaru partii wynoszącej jedną sztukę. Daje to projektantom zupełnie nowe perspektywy szybkiego i opłacalnego tworzenia prototypów.

Moduły danych, sygnałów i zasilania w różnych konfiguracjach można dowolnie łączyć w szerokościach 20‒172 milimetrów. Są zawsze mocowane na szynie prowadzącej z dwoma elementami mocującymi na końcach, dzięki czemu są od razu gotowe do użycia. Pozycje elementów są całkowicie od siebie niezależne i można je wielokrotnie łączyć. Korzystając z konfiguratora har-modular, użytkownicy mogą skonfigurować swój osobisty har-modular online i złożyć zamówienie na kompletne złącze. Nie potrzeba więcej czasu na dostosowanie do standardowego rozwiązania, bo oferujemy absolutną elastyczność. Dzięki har-modular HARTING nie tylko z sukcesem kontynuuje swoją ścieżkę produktową, ale także spełnia wymagania w zakresie miniaturyzacji i modularyzacji za pomocą rewolucyjnej koncepcji łączenia na płytkach drukowanych.

 

HARTING Polska
www.harting.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Sortowanie, transport, magazynowanie i pozyskiwanie - Napędy zapewniające szybkość w intralogistyce
Silniki i napędy
Silniki elektryczne do pomp
PLC, HMI, Oprogramowanie
Każda kropla się liczy - inteligentne rozwiązania dla efektywnej gospodarki wodnej
Roboty
Niskokosztowa automatyzacja od firmy igus - czyli robotyzacja dla każdego przedsiębiorstwa
Roboty
Paletyzacja z miksowaniem – rozwiązanie dla centrów dystrybucyjnych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Szczelny niczym nowoczesny monitoring. Jak efektywnie kontrolować sieć wodociągową?
Zobacz więcej z tagiem: Obudowy, złącza, komponenty
Konferencja
Konferencja SEAP - Smart Engineering and Production: cyfryzacja w projektowaniu i prefabrykacji szaf sterowniczych
Targi krajowe
BIKE EXPO 2025 - edycja VII
Gospodarka
Rynek korytek kablowych - 13 mld dolarów w 2032 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów