Robotyka w przemyśle

| Prezentacje firmowe Roboty

Automatyzacja przemysłu jest terminem znanym już od dawna, a jej wykorzystanie pomaga w optymalizacji procesów. Kolejnym jej krokiem jest robotyzacja, która może zagwarantować maksimum korzyści zarówno dla samej firmy, jak i finalnego odbiorcy. Poznaj bliżej jej możliwości i zdecyduj, czy chcesz, aby pomogła również w twoim przedsiębiorstwie.

Robotyka w przemyśle

Automatyzacja na najwyższym poziomie

Automatyzacja produkcji miała na celu przede wszystkim stworzenie takich warunków pracy, które będą w stanie zapewnić możliwie najkrótszy czas wykonywania zadań. Dzięki temu każdy nowy produkt może być wprowadzany na rynek jak najszybciej, a procedury przemysłowe są skrócone do minimum, zwiększając wydajność produkcji.

Robotyzacja sprawia, że hasło "time to market" jest jeszcze lepiej wykorzystane, a produkty są w stanie jeszcze szybciej trafić do finalnych odbiorców. Robotyzacja pozwala bowiem na zaimplementowanie skomplikowanych, wielozadaniowych programów operacyjnych, które decydują o przebiegu pracy, a także skracają do minimum czas przerw pomiędzy kolejnymi etapami produkcji.

Precyzja godna zegarmistrza

Roboty wolne są od ludzkich wad, takich jak rozpraszanie uwagi, zmęczenie czy chwilowa niedyspozycja. Dlatego też każde zadanie, jakie wykonują, mogą zrobić z należytą uwagę i precyzją, jakiej człowiekowi brakuje. Elektroniczne sterowanie ich kolejnymi ruchami, oparte o precyzyjne wyliczenia, zapewnia najwyższą powtarzalność w każdej firmie, w której roboty się pojawią.

Wspomniana najwyższa precyzja, jaką odznacza się praca z wykorzystaniem robotów przemysłowych DS-Technic, gwarantuje jednocześnie najwyższy poziom satysfakcji klientów.

Wydajność i obniżenie kosztów produkcji

Mówiąc o robotyzacji, warto zauważyć, że już dwie pierwsze cechy wskazują, iż urządzenia takie są warte wykorzystania. Jednak to, co jest najważniejsze dla każdego właściciela firmy, to podnoszenie wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji, jakie można uzyskać za pomocą robotyzacji.

Ze względu na to, iż roboty mogą pracować szybko i praktycznie bez przerwy, wydajność pracy dzięki nim bardzo wzrasta. Taśmociągi, połączone i zharmonizowane ze sobą parki maszynowe oraz zaprogramowana praca wpływają na to, że z “rąk” robotów wychodzi znacznie większa ilość produktów, niż z rąk pracowników. Jednocześnie wymagają one mniejszego osobistego, ludzkiego wkładu pracy.

Po odpowiednim zaprogramowaniu, precyzyjne roboty są w stanie obniżyć także koszty produkcji. Dzięki takim urządzeniom, jak między innymi falowniki i softstarty, ich rozruch, zatrzymanie i praca nie pociągają za sobą zwiększenia poboru energii. Z kolei dokładność pracy zmniejsza ilość odpadów, co sumarycznie przekłada się na większe zyski przedsiębiorstwa.

źródło: DS-Technic