Firma Bosch Rexroth wykorzystuje mechatronikę do obsługi zadań w obszarze przenoszenia

| Prezentacje firmowe Roboty

Pakiet Smart Function Kit for Handling znacznie ogranicza koszty projektowania i umożliwia uruchamianie urządzeń kilkoma kliknięciami.

Firma Bosch Rexroth wykorzystuje mechatronikę do obsługi zadań w obszarze przenoszenia
  • Opłacalny system wieloosiowy od jednego producenta
  • Szybkie uruchamianie dzięki automatycznej parametryzacji serwonapędu
  • Szybka integracja i tworzenie wartości
 
Pakiet Smart Function Kit for Handling firmy Bosch Rexroth to gotowy do użytku podsystem mechatroniczny do obsługi zadań w obszarze przenoszenia. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG)

Inteligentny system wieloosiowy – szybciej, wygodniej i oszczędniej niż kiedykolwiek wcześniej: firma Bosch Rexroth daje teraz taką możliwość oferując pakiet Smart Function Kit for Handling. Po wprowadzeniu pakietu Smart Function Kit for Pressing and Joining specjaliści w dziedzinie techniki przemieszczeń liniowych rozszerzają platformę Smart MechatroniX o kolejny wstępnie zdefiniowany podsystem z możliwością intuicyjnej obsługi. Nowy pakiet mechatroniczny pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas, który pochłaniało projektowanie systemów wieloosiowych, zapewniając szybki zwrot inwestycji oraz w pełni zdigitalizowane rozwiązanie do obsługi zadań w obszarze przenoszenia.

Nowy pakiet Smart Function Kit może być wykorzystywany w wielu obszarach, np. przenoszenia w zakładach produkcyjnych, montażu maszyn oraz pakowania. Procesy typu "podnieś i umieść" można teraz wykonywać w szybki i oszczędny sposób – kartezjański system wieloosiowy radzi sobie z ładunkami o różnych rozmiarach, wadze i formacie.

Inteligentny system wieloosiowy od jednego producenta

Pakiet Smart Function Kit for Handling można łatwo i intuicyjnie konfigurować korzystając z oprogramowania LinSelect. W kilka minut każdy może sprawdzić, który system najlepiej spełnia określone potrzeby. Dane z programu LinSelect można przesłać do konfiguratora, aby dokończyć tworzenie systemu. Zamówienia dokonuje się bezpośrednio w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Ten kompleksowy pakiet narzędzi pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także ogranicza potencjalne źródła błędów, np. w wyniku wielokrotnego wprowadzanie tych samych danych z użyciem różnych narzędzi.

Szybkie uruchamianie dzięki automatycznej parametryzacji napędu

Wstępnie zainstalowane oprogramowanie pozwala oszczędzić znaczną ilość czasu i pracy na etapie uruchamiania i integracji podsystemu. Parametryzacja całego systemu odbywa się automatycznie. Intuicyjna, graficzna obsługa za pomocą internetowego interfejsu HMI skraca również czas instalacji. Gotowe bloki funkcji ułatwiają programowanie procesu. W ten sposób można zrezygnować z kosztownych usług w zakresie programowania wykonywanych przez zewnętrznych dostawców.

 
Ilustracja 2: Wszystko w jednym pakiecie: fabrycznie zmontowany system wieloosiowy z silnikiem, okablowaniem i akcesoriami oraz odpowiednim serwonapędem ctrlX wraz z kontrolerem. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG)
 
Wstępnie zainstalowane oprogramowanie może być wykorzystywane na różnych urządzeniach końcowych i obsługiwane bez konieczności dysponowania wiedzą w zakresie programowania. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG).

 

mgr inż. Adam Piękoś