SCARA, robolink, delta i ReBeL - roboty firmy igus i ich zastosowanie w przemyśle pakującym

| Prezentacje firmowe Roboty

W dzisiejszym dynamicznym świecie, przemysł pakujący odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu produktywności, jakości i efektywności w procesach produkcji. W miarę jak technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, robotyzacja staje się niezbędnym narzędziem dla wielu branż, w tym dla przemysłu pakującego. Firma igus, będąca wiodącym producentem innowacyjnych rozwiązań przemysłowych, oferuje różnorodne roboty, takie jak SCARA, ramiona robotyczne robolink, roboty drylin typu delta oraz ReBeL, które przynoszą wiele korzyści w automatyzacji i optymalizacji procesów pakowania.

SCARA, robolink, delta i ReBeL - roboty firmy igus i ich zastosowanie w przemyśle pakującym

Roboty SCARA - szybkość i precyzja

 
Fot. 1. Robot typu SCARA (źródło: igus GmbH)

SCARA (Selective Compliance Assembly Robot Arm) to rodzaj robotów przemysłowych, które charakteryzują się doskonałą kombinacją szybkości, precyzji i powtarzalności. W przemyśle pakującym są szczególnie przydatne do zadań takich, jak układanie produktów na taśmach, wkładanie produktów do opakowań lub sortowanie wyrobów. Ich zaawansowane zdolności programowania pozwalają na szybką adaptację do różnych formatów opakowań, co zwiększa elastyczność i oszczędza czas.

Ramiona robotyczne robolink – wszechstronność i niskie koszty

 
Fot. 2. Ramię robotyczne robolink (źródło: igus GmbH)

Przegubowe ramiona robotyczne robolink to kolejna innowacyjna oferta od igusa. Charakteryzują się modułową budową, pozwalającą na łatwe dostosowywanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb aplikacji. Mogą być używane bez względu na to, czy chodzi o proste aplikacje pick-and-place, czy też bardziej skomplikowane procesy związane z pakowaniem produktu. To właśnie wszechstronność czyni je idealnym wyborem dla firm o różnorodnym spektrum produkcji. Dodatkowym atutem jest fakt, że działają z dokładnością do 1 mm i obciążeniem do 3 kg – nadając się do prawie wszystkich sektorów oraz branż. Potrafią wdrażać aplikacje z czasem procesu wynoszącym 7 sekund. W dodatku roboty igusa oferują stosunkowo niskie koszty w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, co umożliwia mniejszym przedsiębiorstwom łatwiejsze wejście na rynek automatyzacji.

Roboty drylin typu delta - szybkość i płynność

 
Fot. 3. Robot drylin typu delta (źródło: igus GmbH)

Roboty tego typu, charakteryzujące się specyficzną konstrukcją mechaniczną, są doskonałym wyborem dla firm, które potrzebują szybkiego i płynnego pakowania na potrzeby produkcji masowej. Ich konstrukcja opiera się na sprzężonym ruchu trzech modułów liniowych, co pozwala na osiągnięcie dużych prędkości przy zachowaniu stabilności i precyzji. W przemyśle pakującym roboty drylin typu delta doskonale sprawdzają się w aplikacjach wymagających obsługi wielu taśm produkcyjnych jednocześnie, jak np. pakowanie żywności w opakowania zbiorcze.

ReBel - bezpieczeństwo i współpraca człowieka z robotem

Nazwa "ReBeL" to skrót od "Robotic embedded BLDC and electronics Link". Pojedynczy cobot powstał w tym przypadku z połączenia w pełni zintegrowanych z silnikiem bezszczotkowym przekładni falowych, elementów łączących wykonanych z bardzo sztywnego tworzywa sztucznego iglidur oraz odpowiednio zaprojektowanych podzespołów elektronicznych. Dodatkowo roboty ReBeL wyposażone są w enkodery absolutne. To nowatorskie rozwiązanie, które wprowadza koncepcję bezpiecznej współpracy człowieka i robota w środowisku pracy. W przemyśle pakującym, gdzie tego rodzaju współpraca staje się coraz bardziej pożądana, roboty ReBeL mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki realizowane są zadania pakowania w zakładach produkcyjnych.

Wprowadzenie robotów firmy igus, takich jak SCARA, robolink, drylin typu delta czy ReBeL, w przemyśle pakującym przynosi wiele korzyści i pozwala na znaczną poprawę wydajności, precyzji oraz elastyczności w procesach pakowania. Szybkość, wszechstronność, bezpieczeństwo i zdolność do współpracy z ludźmi czynią roboty igusa doskonałym wyborem dla firm dążących do zwiększenia konkurencyjności i efektywności na rynku. Ich zastosowanie pozwala na optymalizację procesów, oszczędność czasu i zasobów, co w rezultacie przyczynia się do zwiększenia rentowności i satysfakcji klientów w przemyśle.

 
Fot. 4. Robot ReBeL (źródło: igus GmbH)

 

igus
www.igus.pl