Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa. Czym jest Low Cost Automation?

| Prezentacje firmowe Roboty

Sformułowanie "Low Cost Automation" oznacza znaczny wzrost wydajności za pomocą prostej i przystępnej cenowo automatyzacji w postaci komponentów robotyki. W zależności od zakresu zastosowania można zautomatyzować całe procesy lub tylko ich części. W firmie igus znajdą Państwo wszystko, co jest potrzebne do ekonomicznej automatyzacji procesów z jednego źródła: całe ramiona robotów, pojedyncze komponenty do poszczególnych rozwiązań lub do rozbudowy istniejących aplikacji oraz system sterowania dostosowany do robolinku z intuicyjnym oprogramowaniem.

Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa. Czym jest Low Cost Automation?

Roboty kartezjańskie igus – modułowy system techniki liniowej o nieskończonych możliwościach zastosowania.

Firma igus proponuje tanie rozwiązania w zakresie automatyzacji, które zazwyczaj mieszczą się w ramach realnych nakładów inwestycyjnych.

Firma oferuje bezobsługowe prowadnice liniowe drylin i roboty delta, zaprojektowane z samosmarującymi się, wysokowydajnymi elementami z tworzywa sztucznego, które przesuwają się, zamiast toczyć. Co najważniejsze, nie wymagają one stosowania zewnętrznych środków smarnych.

 
Fot. 1. Robot drylin delta

Roboty kartezjańskie drylin można stosować w wielu obszarach, m.in. takich jak:

 • nanoszenie kleju na podzespoły,
 • etykietowanie,
 • ustawianie punktów spawania,
 • sortowanie,
 • wykonywanie typowych zadań typu "pick-and-place" (podnieś i umieść),
 • pipetowanie.

Ponadto w ofercie znajdują się modułowe ramiona robolink, które mają te same zalety techniczne, co roboty liniowe i delty. Dla robolinku dostępne są niezliczone kombinacje komponentów, dzięki czemu można zaprojektować indywidualne rozwiązanie, które spełni potrzeby niemal każdej firmy.

 

Aby dowiedzieć się więcej o niedrogich rozwiązaniach w zakresie automatyzacji, proponowanych przez firmę igus, odwiedź naszą stronę internetową https://www.igus.pl/info/igus-low-cost-automation lub skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem igus w zakresie Low Coast Automation – Radosławem Sobocińskim, który doradzi i rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości: rsobocinski@igus.net.

 
Fot. 2. Robot kartezjański drylin

Co istotne – akcesoria, takie jak silniki krokowe, czujniki indukcyjne i kołnierze silników, są dostępne dla każdego taniego rozwiązania automatyzacji.

Istota systemu ReBeL: technologia Motion Plastics

 
Fot. 3. Robot z przegubowym ramieniem robolink, z systemem igus Robot Control

Nazwa ReBeL to skrótowiec od "Robotic embedded BLDC and electronics Link". Idea jest taka, aby na bazie w pełni zintegrowanej przekładni falowej z tworzywa sztucznego ReBeL, za pomocą dodatkowych elementów łączących i wykorzystując odpowiednie podzespoły elektroniczne, można było zaprojektować pojedynczego robota jako cobota.

Lekki robot ReBeL został przygotowany do współpracy z człowiekiem. W związku z tym jego ramię jest odpowiednie do działań w obszarach:

 • pracy jako cobot lub robot usługowy,
 • zastosowań mobilnych,
 • usług odbioru i dostawy,
 • zadań "pick-and-place",
 • pomocy w montażu,
 • kontroli jakości,
 • pomocy w programach edukacyjnych do celów szkolnictwa wyższego.
 
Fot. 4. Robot ReBeL
 
Rys. 1. Oprogramowanie igus Robot Control – zrzut z ekranu

Nowy robot ReBeL od firmy igus nie wymaga szafy sterowniczej i jest kompatybilny z systemem sterowania igus Robot Control. Od razu po zakupie można zaprogramować i przetestować swoją indywidualną aplikację robotyki usługowej. Wystarczy pobrać bezpłatne oprogramowanie igus Robot Control – program jest przyjazny dla użytkownika i idealny dla początkujących programistów. Można zacząć od razu od zaprogramowanych projektów dla różnych elementów kinematycznych, takich jak ReBeL!

 

 

igus
www.igus.pl