SHORTRON Connect - mały i mocny

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przemysłowe przyciski o dużej szczelności a jednocześnie łatwe i szybkie w montażu, firma Georg Schlegel GmbH & Co. KG powiększyła rodzinę serii SHORTRON z wtykiem M12 o wersję zintegrowaną – SHORTRON CONNECT.

Posłuchaj
00:00

Szybko i łatwo

Podczas planowania projektów, oprócz kosztów, istotną rolę odgrywa także czas. SHORTRON Connect z bezpośrednim przyłączem M12 umożliwia prostą, szybką, a przede wszystkim pewną instalację urządzeń sterujących, ponieważ technologia M12 uniemożliwia zamianę lub złą polaryzację podłączenia – zgodnie z zasadą plug & work: podłącz i pracuj.

Chroniony dookoła

Użycie serii SHORTRON Connect eliminuje wymóg stosowania drogiej i kosztownej w montażu obudowy, ponieważ stopień ochrony IP65/IP67 gwarantuje niezawodną ochronę przed wodą i kurzem zarówno od przodu, jak i od strony przyłącza. To pozwala nie tylko zaoszczędzić koszty, ale także miejsce, zwłaszcza gdy stosowane są ergonomiczne wsporniki montażowe SHORTRON Connect. Zostały one zaprojektowane z myślą o szybkim i łatwym montażu na profilach 40 mm. Za pomocą kątownika 90° do montażu pionowego, a także kątownika 135° do montażu poziomego przełączniki można ustawiać i organizować zgodnie z potrzebami, a istniejące stanowiska operatora można łatwo rozbudowywać. W tym celu wsporniki montażowe są dostępne w trzech różnych wersjach, każda z 1, 2 lub 3 otworami montażowymi.

Mały i stylowy

Dzięki głębokości montażowej wynoszącej zaledwie 33,7 mm (stop awaryjny 26,7 mm) SHORTRON Connect ma typową kompaktową konstrukcję charakterystyczną dla całej rodziny produktów i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w coraz mniejszych maszynach, panelach i jednostkach sterujących. Zadbano również o zachowanie płaskiego i atrakcyjnego wzornictwa znanego z serii, więc oprócz srebrnych i czarnych przednich paneli dostępna jest też ekskluzywna wersja ze stali nierdzewnej.

Mocny i wszechstronny

Seria SHORTRON Connect składa się z lampki kontrolnej, przycisków, przycisków podświetlanych pierścieniowo, przełączników obrotowych i stacyjek oraz wyłącznika awaryjnego. Dla napędów z podświetleniem istnieją różne kolorowe pokrywki przycisków lub szyldzki, które można zmienić w dowolnym momencie, nawet po zainstalowaniu. Typy styków przełączników z 4-stykowym połączeniem M12 obejmują zakres od prostych styków zwiernych przez zwierny/rozwierny, aż do dwóch zwiernych. Wyłącznik awaryjny jest dostępny jako podwójny rozwierny (4-stykowy, 5-stykowy w układzie AIDA) lub jako podwójny rozwierny + zwierny (5-stykowy). Wszystkie połączenia M12 są wg kodowania A. Przełącznik i przełączniki kluczykowe są dostępne z 2 lub 3 pozycjami przełączania, stabilnymi lub chwilowymi. Parametry elektryczne mieszczą się w zakresie: napięcie robocze Ue do 35 V i prąd roboczy Ie między 2 a 4 A, w zależności od wersji.

 

Nowimex s.c.
02-969 Warszawa
ul. Kremowa 65a
info@nowimex.com.pl
www.nowimex.com.pl
tel. +48228168579
faks +48228168534

Więcej na www.nowimex.com.pl
Powiązane treści
Sterowanie, sygnalizacja, wyświetlanie - komponenty sterowniczo-sygnalizacyjne do maszyn, paneli i szaf
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Obudowy, złącza, komponenty
Prezentacje firmowe
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
Szkolenie
Podstawy prefabrykacji szaf sterowniczych - warsztaty (wrzesień II)
Szkolenie
Podstawy prefabrykacji szaf sterowniczych - warsztaty (wrzesień I)

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów