Maszyna stoi i co dalej?

Nieplanowane zapotrzebowanie w produkcji to coś więcej niż tylko problem operacyjny – to jedno z największych wyzwań, z jakimi mierzą się dziś firmy na całym świecie. Conrad to partner, który wspiera w takich sytuacjach.

Posłuchaj
00:00

Produkcja trwa na pełnych obrotach, zespół pracuje na granicy możliwości, zbliżają się terminy – i nagle linia produkcyjna staje. Nieprzewidziane sytuacje, takie jak ta, wywołują presję u wszystkich zaangażowanych. A jednak zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać.

- Nieplanowane zapotrzebowanie wynikające z przestojów maszyn w produkcji i wytwarzaniu to nie wyjątek, lecz reguła – mówi Michael Schlagenhaufer, odpowiedzialny w Conrad Electronic za obszar produkcji i utrzymania ruchu.

Dlatego właśnie ten temat znalazł się obecnie w centrum uwagi na platformie zakupowej Conrad Sourcing Platform.

Awarie maszyn w 67% wszystkich firm przemysłowych

Aktualne badania, takie jak raport „Value of Reliability” przygotowany przez firmę ABB, potwierdzają ocenę eksperta z Conrada: mimo działań prewencyjnych i predykcyjnych, aż 67% przedsiębiorstw przemysłowych doświadcza co najmniej jednej nieplanowanej awarii maszyn w ciągu miesiąca. Jeśli przestój trwa trzy dni, oznacza to wiele tysięcy utraconego zysku brutto dla danego zakładu. Gdyby przeliczyć, ile takie przestoje kosztują całą gospodarkę, wynik jest porażający.

Profesjonalne podejście do nieplanowanych potrzeb

Zasadne pytanie brzmi: jak zapobiegać nieplanowanym potrzebom i jak szybko reagować, gdy już się pojawią?

- Z pewnością konserwacja zapobiegawcza pomaga unikać przestojów maszyn. Jednak wciąż istnieje zbyt wiele czynników pozostających poza wpływem działu utrzymania ruchu, które mogą prowadzić do kosztownych przestojów w produkcji, a co za tym idzie – do nieprzewidzianych potrzeb - wyjaśnia Michael Schlagenhaufer.

Minimalizuj stres związany z czasem i kosztami – z odpowiednim partnerem u boku

Osoby odpowiedzialne za zakupy często w takich krytycznych momentach podejmują decyzje pod presją czasu i dużego stresu. Właśnie wtedy liczą się partnerzy zakupowi, którzy działają kompleksowo i potrafią dostarczyć szybkie oraz niezawodne rozwiązania.

- Niezależnie od tego, czy chodzi o duże zamówienia w celu optymalizacji stanów magazynowych, czy o pojedynczą część zamienną w nagłej sytuacji – od ponad 25 lat dostarczamy komponenty, sprzęt pomiarowy i akcesoria do maszyn i urządzeń. Dzięki temu doskonale znamy potencjalne przyczyny, wymagania i skuteczne rozwiązania związane z przestojami maszyn i chętnie dzielimy się tą wiedzą w zakresie nieplanowanych potrzeb – podkreśla ekspert firmy Conrad.

„Nieplanowane potrzeby” – przyczyny, ryzyka, checklisty, biała księga

Jeśli chcesz na stałe ustabilizować procesy w firmie, musisz zrozumieć przyczyny zakłóceń i działać prewencyjnie w sposób strategiczny. Nowe strony informacyjne Conrad poświęcone tematowi „Nieplanowane potrzeby w produkcji” oferują w tym zakresie konkretne wsparcie i inspirujące wskazówki. Zainteresowani dowiedzą się, jak dzięki przemyślanemu zarządzaniu magazynem, strategicznym zakupom i inteligentnemu planowaniu nie tylko reagować na nieoczekiwane potrzeby, ale też skutecznie im zapobiegać. Dodatkowo dostępna jest praktyczna lista kontrolna, która pomoże sprawdzić procesy pod kątem występowania nieplanowanych potrzeb oraz biała księga pokazująca, jak przewidywalna konserwacja może przyczynić się do płynniejszej produkcji.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź na: conrad.pl/szybka-reakcja.

Więcej na www.conrad.pl
Powiązane treści
Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa i rzemiosła
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Synergia zapewniająca maksymalną wydajność - nowe silniki, przekładnie i enkodery o średnicy 16 mm w ofercie firmy Faulhaber
Przemysł 4.0
Platformy komputerowe z procesorami Intel N dla automatyki przemysłowej - hybrydowa architektura - wydajność i efektywność energetyczna
Roboty
MPA Technology GmbH wykorzystuje robotykę OMRON do automatyzacji intralogistyki w branży precyzyjnej
Roboty
Nowoczesne stanowisko paletyzacji z półautomatyczną owijarką - automatyzacja pakowania z PiA-ZAP
Przemysł 4.0
Osie liniowe: podwójna wydajność przy dużych obciążeniach
Przemysł 4.0
akYtec Cloud - współczesne sterowanie systemami przemysłowymi
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Liderzy AI trzykrotnie szybciej wdrażają agentów AI – nowy raport Rackspace ujawnia kluczowe przewagi
Prezentacje firmowe
Platformy komputerowe z procesorami Intel N dla automatyki przemysłowej - hybrydowa architektura - wydajność i efektywność energetyczna
Targi zagraniczne
WAIE 2025 - konferencja przemysłowa i wystawa AI

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów