Rozwiązania napędowe Hägglunds wspierają proces rafinacji konwertorowej w firmie UHT

Szwedzka firma Uvån Hagfors Teknologi (UHT) AB oferuje specjalny proces konwertorowy służący do rafinacji stali, stali nierdzewnej i stopów żelaza. Stawia to szczególne wymagania przed technologią napędową, która musi nie tylko być wyjątkowo wytrzymała i niezawodna, lecz także umożliwiać precyzyjną kontrolę tego procesu. UHT wykorzystuje w tym celu napędy bezpośrednie Hägglunds, będące kluczem do efektywniejszych procesów. Wraz z systemem zarządzania produkcją stali firmy UHT, zapewnia to klientom optymalnie skoordynowane rozwiązanie systemowe obsługujące proces rafinacji.

Posłuchaj
00:00

Szwedzka firma Uvån Hagfors Teknologi AB to globalny dostawca procesów metalurgicznych do produkcji stali i stopów żelaza. Ważną częścią oferty UHT jest rafinacja konwertorowa, podczas której tlen i gazy obojętne są wdmuchiwane do stopionego metalu. Wywołane w ten sposób reakcje chemiczne usuwają z metalu węgiel i zanieczyszczenia. Proces ten jest wykorzystywany w produkcji stopów żelaza i stali nierdzewnej. Wymaga on zastosowania specjalnych kadzi konwertorowych, które obracają się zarówno podczas ładowania, jak i procedur pobierania próbek oraz wylewania metalu.

Firma UHT na początku wybrała dla swoich konwertorów napędy elektromechaniczne. Duże obciążenie napędów elektromechanicznych zwiększa koszty i nakłady pracy związane z konserwacją i serwisowaniem przekładni. W przypadku napędów hydraulicznych jest inaczej - mogą one nawet zapobiegać zużyciu elementów.

- Wdmuchiwanie gazu do roztopionego metalu generuje duże wibracje i bardzo wysoki moment. Wibracje te powodują duże obciążenie napędów elektromechanicznych. Napęd Hägglunds tłumi wibracje, a ponadto zmniejsza obciążenie zarówno konwertora, jak i betonowego fundamentu, który go wspiera. Ponadto napędy te zapewniają pełny moment od startu, co jest bardzo ważne. Dzięki temu nasze konwertory mogą przechylać się szybciej i dokładniej, ponieważ mają pełną moc od pierwszej sekundy. To oczywista zaleta dla klientów, którzy chcą skrócić czas trwania procesu i ograniczyć do minimum przenoszenie metalu podczas rafinacji - podsumowuje Joakim Lundström, kierownik projektu w UHT.

UHT oferuje również własny system zarządzania produkcją stali UTCAS. Wykonuje on wszystkie obliczenia oraz precyzyjnie kontroluje moment zmiany mieszanki gazów lub dodawania materiałów. Zapewnia to optymalne warunki do produkcji stali nierdzewnej i żelazostopów.

Źródło: Bosch Rexroth

Więcej na www.boschrexroth.pl
Powiązane treści
Modułowe rozwiązania z zakresu automatyki, zwiększające efektywność logistyki
Zintegrowany transport materiałów - Firmy Bosch Rexroth oraz K.Hartwall będą współpracować w obszarze zautomatyzowanych rozwiązań transportowych dla intralogistyki
Trwałe siłowniki do pracy pod intensywnym obciążeniem
Osie liniowe: podwójna wydajność przy dużych obciążeniach
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
PLC, HMI, Oprogramowanie
Hipermobilni pracownicy w centrum uwagi. Panasonic TOUGHBOOK pokazuje, jak technologia wspiera pierwszą linię
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Prezentacje firmowe
Opłacalny mikroskop chirurgiczny dla krajów o słabej infrastrukturze wygrywa konkurs na polimerowe łożysko w konkursie manus 2025
Prezentacje firmowe
Silniki elektryczne przeznaczone do eksploatacji w strefach zagrożonych wybuchem
Prezentacje firmowe
Synergia zapewniająca maksymalną wydajność - nowe silniki, przekładnie i enkodery o średnicy 16 mm w ofercie firmy Faulhaber

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów