Testo 885 i 890 - precyzyjne kamery termowizyjne dla najbardziej wymagających

Kamery termowizyjne testo 885 oraz testo 890 w nowo opracowanej konstrukcji typu camcorder, wzbogaconej o możliwość obrotu osi obiektywu względem ręki, charakteryzują się dużą ergonomią, wspaniałą jakością obrazu i innowacyjnymi zaletami.

Posłuchaj
00:00

AKCENT NA NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ OBRAZU

Połączenie 320×240 pikseli z niezwykłą czułością NETD <30 mK w przypadku kamery testo 885 oraz 640×480 pikseli z czułością NETD <40 mK dla kamery testo 890 zapewnia bardzo precyzyjne pomiary.

Obie kamery wzbogacone optyką najwyższej klasy, wymiennymi obiektywami i szerokim wachlarzem akcesoriów pozwalają na uchwycenie nawet najmniejszych szczegółów i zmian temperaturowych badanej powierzchni oraz umożliwiają otrzymywanie obrazów termowizyjnych o niezwykłej ostrości.

TECHNOLOGIA SUPERRESOLUTION: OBRAZY W MEGAPIKSELOWEJ ROZDZIELCZOŚCI

Technologia wzbogacająca oprogramowanie kamery pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości również już eksploatowanych wcześniej typów kamer. SuperResolution daje efekt analogiczny do dwukrotnego poprawienie rozdzielczości.

Funkcja ta wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki trzymającej kamerę. Nie dzieje się to zatem przez zwykłe dodawanie pikseli wynikających z interpolacji sąsiednich, czego można dokonać bez wprowadzenia żadnej dodatkowej informacji.

Jakość obrazu o wysokiej rozdzielczości jest szczególnie istotna w momencie, gdy podczas dokonywania pomiaru nie można zbliżyć się do badanego obiektu, a zależy nam na znalezieniu szczegółów czy anomalii o niewielkich rozmiarach.

DLA PROFESJONALNEJ TERMOGRAFII PRZEMYSŁOWEJ

Dostępna w kamerach testo 885 i 890 oraz zgłoszona do opatentowania innowacyjna technologia SiteRecognition może służyć do wspierania efektywnej realizacji tras inspekcji. Dzięki niej miejsca pomiarowe są automatycznie rozpoznawane, a zdjęcia termowizyjne magazynowane we właściwych folderach i odpowiednio administrowane.

Możliwość dokonywania pomiarów w zakresie do 1200°C pozwala na stosowanie kamer testo 885 i testo 890 w szerokim spektrum aplikacji przemysłowych. Kamera testo 890, a od niedawna także testo 885, ma funkcję w pełni radiometrycznego wideo, dzięki czemu rejestrowane na zewnętrznym komputerze obrazy termowizyjne zawierają pełną informację o zmianach temperatury wszystkich punktów obrazu w czasie.

Jest to wspaniałe narzędzie np. do prac badawczych w dziedzinie elektroniki, oraz ze względu na możliwość uzyskiwania ostrych obrazów nawet z odległości 10 cm, także dla mikroelektroniki.

Obie kamery znakomicie nadają się również do zastosowań w budownictwie, gdzie można wykorzystywać ich zalety związane z możliwością zastosowania teleobiektywu czy też funkcji panoramy umożliwiającej połączenie we wspólnym obrazie dziewięciu zdjęć (3×3).

Testo Sp. z o.o.
www.testo.com.pl

Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
Nowa kamera termowizyjna testo 890
Pomiary wibracji w utrzymaniu ruchu. Inspekcja termowizyjna i wibrodiagnostyka w utrzymaniu ruchu zakładów przemysłowych, część 2
Przemysłowe przetworniki wilgotności Testo w produkcji dachówek ceramicznych
Kamery termowizyjne testo 875/881 - niezawodna diagnostyka w przemyśle
Precyzyjna mechanika i prowadzenie liniowe - coraz większe zapotrzebowanie rynku
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów