Thalassa - tam, gdzie inni nie dają rady

Praca w surowym środowisku, bez odpowiedniej ochrony, może wystawić instalację użytkownika na działanie chemikaliów lub substancji żrących. Rodzina produktów Thalassa, opracowana w celu wydajnej ochrony instalacji, zapewnia ochronę w trudnych warunkach i w zastosowaniach zewnętrznych. Przedstawiamy produkty firmy Schneider Electric - lidera rynku w segmencie obudów poliestrowych.

Posłuchaj
00:00

Nasze obudowy i puszki przemysłowe wykonane z tworzywa ABS lub poliwęglanu są wytrzymałe, łatwe w montażu i zapewniają wysokie parametry IP i IK. Obudowy Thalassa mają stopień ochrony IP66 (czyli całkowita ochrona przed pyłem i strumieniami wody) i IK10 (najwyższa możliwa klasa ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi). Od momentu pojawienia się na rynku zyskały miano obudów uniwersalnych z racji szerokiego zakresu zastosowania.

DLACZEGO THALASSA?

Obudowy Thalassa zostały wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Elementy obudowy formowane są przez ściskanie na gorąco: części charakteryzują się doskonałym wykończeniem z obu stron, mogą mieć specjalne miejsca do wprowadzenia akcesoriów montażowych lub prowadzenia kabli.

Inne cechy omawianych obudów:

  • Spełniają one wszystkie obowiązujące normy branżowe na całym świecie: IEC 62208, IEC 61439-1, UL/CUL, NEMA 4x 13, RoHS.
  • Wśród rodziny produktów Thalassa możemy znaleźć także produkty mające certyfikat ATEX.
  • 40 różnych wymiarów (od 500 × 500 × 320 mm do 1500 × 1250 × 420 mm - W × S × G) czyni je najbardziej uniwersalną rodziną obudów.
  • Obudowy są odporne na działanie czynników zewnętrznych - wykonane z materiału samogasnącego, nie poddają się działaniu olejów, smarów, promieni słonecznych (UV) i nie korodują.
  • Nie ma zagrożenia porażeniem elektrycznym.
  • Obudowy mogą pracować w temperaturach od -50°C do +150°C.
  • Materiał z którego zostały wykonane, jest trwały i lekki - około 1/3 ciężaru analogicznych obudów ze stali.
  • Dzięki szerokiej gamie akcesoriów każdy może uzyskać obudowę, która będzie spełniała jego nawet specjalistyczne wymagania.

SZEROKA GAMA PRODUKTÓW:

  • Thalassa PLA - obudowy stojące poliestrowe
  • Thalassa PLD - obudowy z szyną DIN
  • Thalassa PLM - obudowy naścienne poliestrowe
  • Thalassa PLS - obudowy modułowe
  • Thalassa TBP - puszki wielofunkcyjne
  • Thalassa TBS - puszki z poliwęglanu i ABS
  • Thalassa TCB - puszki modułowe

ZASTOSOWANIA

Obudowy Thalassa firmy Schneider Electric mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w zakładach chemicznych (petrochemie, zakłady azotowe), portach (są odporne na działanie soli morskiej), przepompowniach i wszędzie tam, gdzie oczekuje się od produktów najwyższej jakości.

GLOBALNA OBECNOŚĆ

Firma Schneider Electric jest silnie obecna na całym świecie, dzięki sieci 16 tys. dystrybutorów w ponad 140 krajach. Dzięki bliskości firmy możemy zapewnić doskonałą obsługę i dobór odpowiednich rozwiązań. Istnieje możliwość wykonania obudów pod specjalne wymagania, w różnych indywidualnych wymiarach zgodnie ze specjalnymi życzeniami klienta.

Do obudów Thalassa zostały udostępnione darmowe konfiguratory służące do specyfikowania obudów i dobrania odpowiednich akcesoriów do nich (konfiguratory do pobrania ze strony internetowej).

Schneider Electric
www.schneider-electric.com

Zobacz więcej w kategorii: Technika
Silniki i napędy
Decentralna technika napędowa
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów