Kompleksowy system SCADA w zasięgu każdego portfela!

| Technika

Jesień to doskonały czas na wstępne podsumowania dotyczące bieżących wydatków i realizacji założonych budżetów. To również doskonała okazja, aby zainwestować wolne środki finansowe w nowoczesne rozwiązania podnoszące wydajność procesów danego przedsiębiorstwa. Firma VIX Automation przygotowała specjalną ofertę promocyjną zarówno dla użytkowników końcowych, jak i integratorów systemów automatyki. To prawdopodobnie pierwsza tak kompleksowa i atrakcyjna cenowo oferta na polskim rynku, której wartością dodaną jest dostępność rozwiązań wiodących producentów w branży automatyki przemysłowej.

Kompleksowy system SCADA w zasięgu każdego portfela!

WIZUALIZACJA

Podstawą oferty promocyjnej jest znany od wielu lat system Proficy HMI/SCADA iFIX dostępny w najnowszej wersji 5.5. System SCADA - iFIX jest kluczowym elementem platformy Proficy - innowacyjnych rozwiązań wspomagających proces rozwoju zakładów przemysłowych. Najnowsza wersja systemu SCADA firmy GE Intelligent Platforms dostarcza zaawansowanych narzędzi do wizualizacji, zbierania danych i nadzorowania przebiegu procesu produkcyjnego.

iFIX w najnowszej odsłonie zapewnia wsparcie dla popularnych systemów operacyjnych, w tym systemów 64-bitowych. Warto podkreślić bezpłatny dostęp do drajwera IGS, który pozwala na intuicyjną komunikację z wieloma protokołami przemysłowymi dostępnymi w systemach automatyki. Promocyjna licencja systemu iFIX zawiera również profesjonalną przemysłową bazę danych - Proficy Historian for SCADA (100 I/O) w wersji 4.5.

Repozytorium danych z rodziny Proficy to przede wszystkim niezawodna architektura, gwarantująca dostęp do danych 24/7/365, możliwość rejestracji danych różnych typów oraz wykorzystanie otwartych standardów komunikacyjnych. Oferta promocyjna przewiduje również możliwość rozbudowy systemu SCADA o aplikację iFIX WebSpace, która umożliwia kontrolę i wizualizację procesu w sieci www. Warto podkreślić również wsparcie dla mobilnych rozwiązań, w tym dla dostępu do aplikacji ProficySCADA z poziomu urządzeń mobilnych, w tym przede wszystkim z tabletu Apple iPad 2.

STEROWANIE

Kompleksowa oferta promocyjna to nie tylko system wizualizacji, ale również sterowniki programowalne Fuji Electric, będące modułowymi rozwiązaniami zapewniającymi bezproblemową komunikację i kompatybilność z rozwiązaniami GE Intelligent Platforms, w tym z systemem iFIX. Niewielkie rozmiary, łatwy montaż, szybkie przetwarzanie algorytmów sterowania, współpraca z pamięcią Flash, regulacja PID oraz zdalna diagnostyka są parametrami, które tworzą interesujący produkt dla rynku automatyki przemysłowej.

System SPH, oparty o sterowniki Fuji, może zostać w łatwy sposób rozbudowany o dodatkowe kasety - nawet do 8192 punktów. Rozbudowa może mieć charakter lokalny (magistrala SX) lub rozproszony (łącze światłowodowe). Możliwa jest także rozbudowa za pomocą oddalonych układów I/O komunikujących się z systemem nadrzędnym w sieciach: Ethernet, Profibus DP lub DeviceNet.

Produkty Fuji to szeroka gama modułów, zarówno I/O, jak i komunikacyjnych (np. moduł serwera WWW) i innych, o zróżnicowanej funkcjonalności (np. umożliwiających redundancję zasilaczy i/lub jednostek CPU). Dzięki temu możliwe jest sprostanie nawet najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom klienta. Dodatkowo zarówno sam sterownik, jak i oprogramowanie jest zgodne z normą IEC61131 - międzynarodowym standardem dla sterowników programowalnych.

Niewątpliwą zaletą sterowników Fuji jest wspomniana wcześniej możliwość wymiany danych np. w standardzie OPC z aplikacjami typu SCADA, czyli dostępnym w ofercie VIX Automation systemem iFIX. Jest to możliwe przy wykorzystaniu darmowego narzędzia SX-Communication Middleware, pełniącego funkcję serwera OPC, który udostępnia dane ze sterownika lokalnie oraz zdalnie i jest kompatybilny z ogólną specyfikacją OPC oraz ze specyfikacją OPC DATA Access 2.0. Praktyczne zastosowanie standardu OPC ułatwia znacząco projektowanie wizualizacji, przepływ danych oraz oddziaływanie na proces technologiczny.

PODSUMOWANIE

Promocyjny pakiet rozwiązań oferowanych przez firmę VIX Automation to sprawdzone systemy, zapewniające bezproblemową komunikację oraz kompatybilność z najnowszymi technologiami dostępnymi na rynku automatyki. Dzięki atrakcyjnej cenie i zwiększonej wydajności oraz poprawie parametrów jakościowych produkcji, rozwiązania zapewnią jeszcze szybszy zwrot z inwestycji (ROI). Więcej informacji o promocjach znajdą Państwo na stronie www.vix.com.pl/promocje.

Szymon Tomiczek
Łukasz Buczek
VIX Automation

www.vix.com.pl

Zobacz również