Delta Electronics powiększa rodzinę modułowych zasilaczy UPS z serii Modulon DPH

| Technika

Firma Delta Electronics, wiodący światowy dostawca zasilaczy impulsowych oraz wentylatorów bezszczotkowych, a także rozwiązań z zakresu oszczędzania energii, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH o mocy 75 kW i 150 kW, stanowiące uzupełnienie istniejącego modelu 200 kW. Wraz z premierą nowych jednostek, dostępne będą również moduły dystrybucji zasilania i moduły bateryjne. To opcjonalne wyposażenie serii DPH pozwala na rozszerzenie tego ultrakompaktowego rozwiązania, składającego się z zabezpieczenia zasilania, rozdziału mocy i czasu pracy z baterii, które usprawnia zarządzanie zasilaniem w małych i średnich centrach danych.

Delta Electronics powiększa rodzinę modułowych zasilaczy UPS z serii Modulon DPH

W dzisiejszej erze Big Data głównymi wyzwaniami dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie insfrastruktury IT staje się wzrost ilości danych, elastyczność infrastruktury centrów danych oraz koszt energii. Zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, w pełni modułowe zasilacze UPS Delta Modulon serii DPH dostarczają klientom trzy kluczowe korzyści:

NAJWYŻSZA DOSTĘPNOŚĆ

Fot. 1. Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o najwyższej możliwej dostępności, doskonałej wydajności i wysokiej sprawności, i idealnie nadaje się do stosowania w małych i średnich centrach danych

Dzięki redundancji modułów mocy oraz wbudowanemu mechanizmowi sterującemu Modulon serii DPH to w pełni odporny na uszkodzenia zasilacz UPS. Pełna logika sterująca pozwala systemowi na automatyczną synchronizację w przypadku awarii modułu głównego oraz automatyczne włączenie funkcji zasilania awaryjnego w celu zapewnienia nieprzerwanego działania.

Dalsze korzyści, takie jak możliwość podłączania i odłączania krytycznych komponentów oraz modułów bez wyłączania, zasilania mogą poprawić użyteczność systemu UPS, zmniejszając tym samym wartość wskaźnika MTTR do zera i zapewniając maksymalny czas działania oraz najlepszą dostępność.

WYSOKA SKALOWALNOŚĆ

Zasilacz UPS Delta Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o łatwej skalowalności zarówno w sensie rozbudowy pionowej, jak i poziomej. Dając możliwość rozbudowy z 25 kW do 75/150/200 kW w standardowej obudowie typu rack 19 cali. Modulon DPH zapewnia wysoką elastyczność rozbudowy centrów danych, oferując jednocześnie korzyści na zasadzie "płać w miarę korzystania" i pozwalając uniknąć przewymiarowania zasilacza UPS. Wraz z rosnącymi potrzebami biznesowymi elastyczność zasilacza Modulon serii DPH pozwala na równoległą rozbudowę czterech jednostek do mocy 800 kW.

WYJĄTKOWA SPRAWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Fot. 2. Wymienialne w trakcie pracy i skalowalne moduły mocy, a także wbudowane moduły dystrybucji mocy oraz baterie tworzą wysoce zintegrowany system zasilania w pojedynczej obudowie rack 19".

Osiągając ponadprzeciętną dostepność zasilania gwarantowanego, zasilacze Modulon seria DPH charakteryzują się jednocześnie bardzo wysoką sprawnością. Wysoka wydajność (kVA=kW) oraz bezkompromisowa sprawność AC-AC (95% już przy obciążeniu 30% i 96% z 50% obciążeniem) umożliwia klientom znaczące oszczędności energii elektrycznej.

Tam gdzie liczy się dostępność, sprawność i możliwość skalowania w miarę rozwoju działalności, system zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH stanowi idealne rozwiązanie, zapewniając ochronę zasilania urządzeń i oszczędność w rozumieniu całkowitego kosztu posiadania (TCO).

"Od wprowadzenia do sprzedaży modelu Modulon DPH o mocy 200 kW w 2012 roku, obserwowaliśmy bardzo pozytywny odbiór koncepcji konstrukcji modułowej przez klientów globalnych i specjalistów do spraw zarządzania zasilaniem" - powiedział dr Charles Tsai, dyrektor generalny działu MCIS (Zarządzania Infrastrukturą Zadań Kluczonych) firmy Delta Electronics.

Na rynku Polskim Delta zainstalowała już przy współpracy ze swoimi partnerami handlowymi kilkadziesiąt jednostek DPH-200. Urządzenia pełnią kluczową rolę w zasilaniu awaryjnym serwerowni dla największych firm z sektora bankowości, telekomunikacji,energetyki, jak również zakładów produkcyjnych. Decyzja klietna o wyborze systemów modułowych UPS produkcji Delta wynika z bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny, oferując przy tym wysoką niezawodność podpartą lokalnym serwisem producenta.

Rozszerzenie oferty o jednostki 75 i 150 kW umacnia pozycję Delty jako lidera w rozwiązaniach zasilania gwarantowanego UPS, szczególnie w segmencie modułowych zasilaczy dla małych i średnich centrów danych - dodał / skomentował Michał Semeniuk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Delta Energy Systems (Poland).

Delta Energy Systems Sp. z o.o.
www.deltapowersolutions.com

Zobacz również