Aplikacje mobilne Danfoss Drives

| Technika

Nasza codzienność zdominowana jest przez "mobilność". Trudno wyobrazić sobie świat bez smartfonów, tabletów, Internetu czy chmur. Świat pędzi, a informacje mają być dostępne wszędzie i w każdym momencie.

Aplikacje mobilne Danfoss Drives

W praktyce przenosimy swoje przyzwyczajenia z życia powszedniego na inne kategorie. Przez to również od nowoczesnych urządzeń stosowanych w systemach automatyki wymaga się, aby były coraz bardziej mobilne i "smart".

Jest to wyraźny trend, który od kilku lat staje się także motorem rozwoju i wzrostu w wielu branżach przemysłowych. Obecnie coraz częściej oczekujemy, aby producent danego urządzenia czy rozwiązania udostępniał wraz z nim również odpowiednie aplikacje na smartfon czy tablet.

Tak aby dostęp do danych był jak najszybszy i intuicyjny. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Danfoss dla swoich rozwiązań VLT i VACON oferuje kilka aplikacji a kolejne są w przygotowaniu.

MyDrive Portfolio - WSZYSTKIE DANE "POD KCIUKIEM"

Jedną z pierwszych i oferowanych już od dłuższego czasu aplikacji jest MyDrive Portfolio. Aplikacja MyDrive Portfolio stanowi przegląd całej oferty napędowej Danfoss Drives. Jest skarbnicą wiedzy, pozwalającą na wyszukiwanie informacji zarówno na temat konkretnego produktu, jak i aplikacji.

Ułatwia i przyśpiesza dostęp także do kompleksowych materiałów i informacji związanych z konkretną branżą i zastosowaniem. Dodatkowo lista produktów jest ułożona w zależności od umiejscowienia i przeznaczenia produktu.

Dzięki MyDrive portfolio łatwo można znaleźć i pobrać potrzebną dokumentację, co jest przede wszystkim bardzo wygodne i zapewnia zawsze najnowsze i najbardziej aktualne wersje wtedy, kiedy są potrzebne. Dostępne są również linki do historii aplikacyjnych, filmów czy broszur i dokumentacji.

Wystarczy przejrzeć informacje i pobrać pliki PDF na swoim urządzeniu mobilnym. Wszystko, co można znaleźć, można także przesłać i udostępnić dalej (np. poprzez e-mail). Aplikacja pozwala na skrócenie i uproszczenie procesów uruchomienia, rozruchu, jak i projektowania oraz doboru. Dzięki temu cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

ecoSmart - OPTYMALIZACJA I SPEŁNIENIE WYMOGÓW NORM

Kolejną dostępną aplikacją jest ecoSmart obejmująca wszystkie rodziny napędów Danfoss. Wraz z nowym standardem efektywności energetycznej napędów AC opublikowanym w marcu 2017 roku nacisk i skupienie na efektywności energetycznej stało się jeszcze bardziej istotne i zauważalne.

Już nie tylko same silniki, ale także przetwornice (przemienniki) częstotliwości oraz układy przetwornica(napęd) + silnik będą podlegać klasyfikacji pod względem energooszczędności.

W Europie norma EN 50598 dotycząca efektywności energetycznej napędów AC obowiązuje już od roku 2014. Teraz norma międzynarodowa IEC 61800-9 postępuje w ślad za nią, zapewniając w ten sposób informacje odnośnie do sprawności napędów i układów silnik + napęd. Aplikacja ecoSmart zawiera dane dla wszystkich obecnych linii produktów napędowych i obejmuje zarówno marki VLT, jak i VACON.

Z ecoSmart można znaleźć klasę efektywności IE każdego napędu Danfoss a także określić klasę efektywności systemu IES kombinacji napędu Danfoss z dowolnym silnikiem indukcyjnym.

Ta aplikacja daje swobodę wyboru oraz możliwość oceny i wyboru optymalnych urządzeń. W swojej funkcjonalności ma również możliwość wygenerowania certyfikatu zawierającego szczegóły techniczne dotyczące wybranych elementów i konfiguracji.

Poza klasami efektywności energetycznej, ecoSmart przybliża także wydajność częściowego obciążenia napędu AC w standardowych punktach obsługi i pozwala obliczyć skuteczność i sprawność napędu w dowolnym punkcie roboczym.

Aplikacja Danfoss EcoSmart ma taką samą funkcjonalność jak w wersji internetowej, ale jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych i ma ulepszone funkcje filtrowania.

Danfoss EcoSmart daje w szybki i prosty sposób możliwość wyszukiwania danych na temat strat również przy niepełnym obciążeniu dla napędów Danfoss. Wprowadzając specyficzne dla aplikacji punkty częściowego obciążenia, można użyć Danfoss EcoSmart, aby obliczyć klasę IE oraz straty w tych punktach.

Gdy komponenty są pozyskiwane niezależnie, można użyć narzędzia do obliczania sprawności układu przetwornica + silnik, wybierając odpowiednią przetwornicę Danfoss i dodając silnik indukcyjny.

Danfoss EcoSmart tworzy raport w postaci pliku PDF dokumentującego straty dla częściowego obciążenia oraz klasy efektywności IE lub IES razem z wykresami ilustrującymi wyniki. Raport może być wysłany przez e-mail, a dane z punktami częściowego obciążenia mogą być eksportowane w celu stosowania w systemie użytkownika.

MyDrive Connect - SZYBKA I ŁATWA DIAGNOSTYKA ORAZ URUCHOMIENIE

Dostępna jest również aplikacja mobilna MyDrive Connect służąca do uruchamiania i serwisowania napędów VLT HVAC, VLT AQUA oraz VLT AutomationDrive przy użyciu połączenia indywidualnego opartego na Wi-Fi (IEE802.11). Podobne rozwiązanie będzie także dostępne dla marki VACON.

Intuicyjne widgety i przyjazne dla użytkownika funkcje zwiększają użyteczność systemu. Wystarczy jedynie wszystko podłączyć. Tak prosto działa MyDrive Connect. Bezprzewodowy panel zastępuje klasyczny panel LCP a aplikacja nie tylko zachowuje, ale też rozszerza funkcjonalność standardowego panelu LCP. Całość nie wymaga podłączenia przez kabel lub adapter RS485.

Już nie trzeba się przełączać pomiędzy urządzeniem a aplikacją. Teraz wszystkie funkcję są zawsze pod ręką, dostępne z poziomu aplikacji. Nie musisz być też bezpośrednio przy przetwornicy, by zmienić czy odczytać parametry. Możesz wygodnie i sprawnie korygować nastawy obserwując pracę instalacji. Konfiguracja napędu nigdy nie była tak wygodna.

MyDrive Connect to:

 • Szybka i łatwa konfiguracja
 • Bezpieczne połączenie
 • Wysoka wydajność i bogaty interfejs użytkownika
 • Kompatybilność do tradycyjnego LCP
 • Bogatsze wsparcie dla użytkownika
 • Łatwe połączenie za pomocą wstępnie zdefiniowanego uwierzytelniania
 • Intuicyjne dodatki graficzne i wykresy aktualizowane w czasie rzeczywistym do stałego monitorowania
 • Szybkie wyszukiwanie parametrów po ich indeksie
 • Kopiowanie parametrów do telefonu lub wewnętrznej pamięci LCP 103
 • Bezpieczne połączenie bezprzewodowe (AES, Advanced Encryption Standard)
 • Bezpieczeństwo - specjalny parametr pozwalający na ustawienie zachowania urządzenia w przypadku utraty połączenia lub awarii aplikacji (także do odzyskiwania ustawień po przywróceniu sygnału)
 • Obsługa wielu języków
 • Tryb symulacji

Wszystkie aplikacje są do pobrania z Apple Store i Google Play. W przygotowaniu są kolejne, o których będziemy informować na bieżąco.

Danfoss

Zobacz również