Urządzenia do zarządzania systemami wizualnej informacji publicznej

| Technika

Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie systemów wizualnej informacji publicznej jest gama produktów Digital Signage firmy IBASE. Oferowane są one na takie rynki wertykalne jak: handel detaliczny, transport, hotelarstwo, gastronomia, edukacja oraz branże automatyki.

Urządzenia do zarządzania systemami wizualnej informacji publicznej

Firma IBASE koncentruje się na projektowaniu i produkcji solidnych przemysłowych produktów IPC, dostarczając produkty wysokiej jakości - szereg wytrzymałych odtwarzaczy Digital Signage, które charakteryzują się szerokim zakresem temperatur pracy oraz dają projektantom duże możliwości w zakresie doboru zasilania, umożliwiając pracę w trudnych warunkach i w pojazdach.

Jako wiodący projektant i producent odtwarzaczy multimedialnych IBASE wykorzystuje światowej klasy komponenty, w tym przemysłowe procesory Intel i AMD o wysokiej niezawodności i długich cyklach życia produktu. Od pojedynczych do wielu wyświetlaczy wyjściowych, pasywnego lub aktywnego chłodzenia - produkty IBASE mogą w pełni zaspokoić potrzeby klientów w różnych zastosowaniach i sektorach.

GAMA ODTWARZACZY DIGITAL SIGNAGE

Cyfrowe tablice menu, kioski biletowe czy transport publiczny to tylko niektóre z przykładowych możliwości wykorzystania omawianych systemów. Rozwiązania Digital Signage zapewniają wysoką wydajność, nawet pracując w niekontrolowanych, trudnych warunkach, gdy wystawione są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, duże wahania temperatury i ekstremalne warunki pogodowe. Zapewniają jednocześnie odporność na kurz i brud.

W zależności od wymagań, klienci mogą wybierać modele w oparciu o wydajność, liczbę wyświetlaczy, rozdzielczość i projekty wentylacji. Odtwarzacze Digital Signage firmy IBASE są wyposażone w zaawansowane zdalne zarządzanie, które z łatwością odświeża zawartość i wydłuża czas pracy bez przestojów.

SERIA SI

Wysoko-wydajny procesor, porty I/O, inteligentna, energooszczędna ekologiczna technologia IBASE iCONTROL oraz technologia zdalnego monitorowania Observer, która umożliwia oszczędzanie energii, zdalne monitorowanie, przywracanie systemu operacyjnego, itd. - to tylko nieliczne z wielu cech odtwarzaczy Digital Signage, które zapewniają zauważalny wzrost wydajności oraz niezawodności w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Ze względu na elastyczne konfiguracje ścian urządzenia, seria SI jest odpowiednia dla szerokiej gamy aplikacji, takich jak: tablice menu restauracji, wyświetlacze elektroniczne w bankach, na lotniskach i w centrach handlowych. Komputer umieszczony jest w czarno-białej obudowie o gładkich krawędziach, ma oddzielną wentylację chroniącą elementy systemu od kurzu oraz zanieczyszczeń.

SI-626

 • procesor mobilny Intel Core 7./6. generacji,
 • 6× HDMI 1.4b z niezależnym wyjściem audio,
 • wbudowana sprzętowa emulacja EDID w trybie ustawień oprogramowania,
 • 2× DDR4-2133 SO-DIMM, dwukanałowy, maks. 32 GB,
 • elastyczne ustawienie konfiguracji wyświetlacza,
 • 1× Mini PCI-E (pełnowymiarowe) do Wi-Fi, Bluetooth, 4G LTE lub opcji karty Capture,
 • 1× M.2 E(2230) dla Wi-Fi, Bluetooth, 4G LTE,
 • 2× RS232,
 • smukła obudowa.

SI-324

 • procesor AMD Ryzen Embedded V1000,
 • procesor graficzny Vega GPU z maksymalnie 11 jednostkami obliczeniowymi,
 • 4 × HDMI 2.0 z niezależnymi wyjściami audio,
 • elastyczna konfiguracja wideo (2×2 8K × 4K @60Hz, lub 4×1, 1×4, 3×1, 1×3, 2×1 & 1×2),
 • wbudowana sprzętowa emulacja EDID w trybie ustawień oprogramowania,
 • 2× DDR4-2400 SO-DIMM, dual channel, maksymalnie 32 GB,
 • 1× Mini PCI-E(full-size) dla Wi-Fi, Bluetooth, 4G LTE z opcją przechwytywania karty,
 • 1× M.2 E-Key(2230) dla Wi-Fi, Bluetooth, 4G LTE,
 • 1× M.2 M-Key(2280) przeznaczone dla pamięci,
 • chłodzenie pasywne.

ZDALNE MONITOROWANIE OBSERVER

 
Rys. 1. Schemat pracy odtwarzaczy Digital Signage

Jednym z dostępnych dzisiaj narzędzi do zarządzania kosztami obsługi sieci Digital Signage jest IBASE Observer. Unikalna technologia opracowana przez IBASE Technology obsługuje wersję sieciową narzędzia opartego na systemie Windows / Linux.

Observer Utility jest narzędziem do zdalnego monitorowania sprzętu, umożliwiającym kontrolowanie czujników temperatury, napięć, prędkości wentylatorów, a tym samym umożliwia oszczędzanie energii, automatyczne planowanie włączania/wyłączania zasilania, automatyczne odzyskiwanie energii, ochronę przed niską temperaturą i przywracanie systemu operacyjnego.

Dodatkowo Observer wyposażony jest w sprzętową funkcję analogową EDID (Extended Display Identification Data), zdalnie sterowaną przez narzędzie IBASE w celu zapobiegania problemom spowodowanym podłączeniem wyświetlacza, odłączeniem kabli wyświetlacza lub nierozpoznanymi wyświetlaczami. To narzędzie jest zaimplementowane we wszystkich produktach IBASE i pozwala zachować kontrolę stabilności i wydajności działania.

NARZĘDZIE iDOC

Poza samym powiadomieniem administratorów o problemie, niezbędne jest znalezienie sposobu na jego rozwiązanie. Propozycją IBASE jest oparte na iSMART, Observer i Intel iAMT narzędzie iDOC (Discover Observe Connect - odkryj, obserwuj, połącz), które pozwala użytkownikom zdalnie zarządzać, monitorować i naprawiać zdalne komputery z poziomu centralnej lokalizacji, nawet jeśli system jest wyłączony lub system operacyjny jest uszkodzony.

Zdalny odtwarzacz IBASE działa jako klient i aktywnie łączy się z określonym portem TCP centralnego serwera. Port TCP strony zdalnej zostanie przydzielony dynamicznie przez system operacyjny, aby uniknąć konfliktów z innymi aplikacjami. Kanał komunikacyjny będzie współdzielony przez iSMART i Observer, zamiast korzystać z różnych kanałów. Administratorzy mogą tworzyć, przeglądać, aktualizować oraz usuwać konto, z którego korzystają, tak aby uzyskać dostęp do systemu zarządzania i zdefiniować zdalne komputery i/lub grupy zdalnych komputerów.

IN-VEHICLE

Zastosowania reklamy w i na pojazdach istnieją tak długo, jak same pojazdy silnikowe są na drogach. W ciągu ostatnich lat trend ten wzrósł na znaczeniu wraz ze wzrostem popularności marketingu mobilnego. W przeciwieństwie do statycznych rozwiązań, wykorzystanie Digital Signage pozwala zmieniać/aktualizować wyświetlane wideo w każdej chwili, np. w oparciu na geolokalizacji czy porze dnia. Ekrany można montować na tylnych siedzeniach kabin taksówkowych lub w autobusach, aby informować i bawić pasażerów podczas ich podróży.

Przykładem Digital Signage wykorzystywanym w pojazdach jest SE-92 - odporny na uszkodzenia system bezwentylatorowy oparty na systemie z procesorem Intel Core 5. generacji. Pozwala on na pracę w szerokim zakresie temperatur - od -40°C do 75°C i może być zasilany napięciami od 6 do 32 VDC, co pozwala na jego pracę w trudnych warunkach zewnętrznych i samochodowych.

W urządzenie wbudowano automatyczny układ zarządzania zasilaniem rozbudowany o funkcję wykrywania zapłonu, zaś interfejs oparty na menu jest zawarty w oprogramowaniu układowym systemu, co ułatwia konfigurację.

Dzięki wykorzystaniu procesorów Intel Core 5, komputer SE-92 płynnie wyświetla obrazy wysokiej jakości bez potrzeby stosowania osobnej karty graficznej. Zintegrowane podwójne złącze DVI-I obsługuje wyświetlacz DVI-D lub VGA i ma wbudowaną funkcję emulacji EDID.

Dodatkowo SE-92 ma dwa dwukanałowe gniazda DDR3L-1600 pozwalające na stosowanie do 16 GB pamięci, podwójny Gigabit Ethernet i opcjonalny dysk SSD o pojemności 64 GB, co gwarantuje szybkie uruchamianie systemu i niską emisję ciepła. Gniazda M.2 i mPCIe z towarzyszącym gniazdem karty SIM wspierają rozszerzenia do bezprzewodowych sieci LTE i mobilnych hotspotów Wi-Fi.

Elhurt

Zobacz również