Kompaktowa siła napędowa do wymagających zastosowań. Krótki serwosilnik BLDC o średnicy 16 mm

| Technika

1645...BHS to bezszczotkowy serwosilnik DC od FAULHABER, który ustanawia poprzeczkę w swojej klasie w postaci ekstremalnie krótkiego czasu reakcji, dużej prędkości oraz dużego dopuszczalnego obciążenia promieniowego. Odnosząca sukcesy seria BHx o średnicy 16 mm zyskała ulepszenie w postaci bardziej kompaktowej wersji o długości zaledwie 45 mm. Podobnie jak pozostałe produkty tej gamy, nowy, silny napęd BLDC charakteryzuje się także niskim poziomem drgań i wytwarzanego ciepła. Tym samym jest idealny do zastosowań wymagających sporej mocy w ograniczonej przestrzeni.

Kompaktowa siła napędowa do wymagających zastosowań. Krótki serwosilnik BLDC o średnicy 16 mm

Seria BHx obejmuje bezluzowe, bezszczotkowe i dwubiegunowe silniki o dużej wydajności, które cechują się średnicą 16 mm. Przy 100 tys. obr/min nowa wersja nowa serii 1645...BHS osiąga znacząco wyższą prędkość w porównaniu do dostępnych na rynku silników o podobnych rozmiarach. Uzyskuje ona także najwyższe wartości przy maksymalnym obciążeniu promieniowym (18 N), gęstości mocy (58,5 W) i momencie obrotowym (8 mNm). W połączeniu z dopasowaną przekładnią planetarną silnik może generować bardzo wysoki moment obrotowy rzędu 800 nNm przy zaledwie 12 tys. obr./min.

Seria 1645...BHS zapewnia znacznie więcej korzyści. Dzięki wydajności na poziomie 90% oraz minimalnemu wytwarzaniu ciepła i drgań silnik jest niezwykle energooszczędny. Bardzo niska stała mechaniczna czasu uruchomienia oraz małe wartości bezwładności wirnika a także bardzo duże przyspieszenie kątowe pozwalają na uzyskanie niezwykle krótkiego czasu reakcji. Dodatkowo dzięki płaskiemu spadkowi krzywej charakterystyki n/M (429 rpm /mNm) silnik pracuje optymalnie, co przekłada się na precyzyjne czasowo dostosowanie się do zmiennych wymogów wydajności.

Napęd ma wbudowane cyfrowe czujniki Halla, opcjonalnie dostępny jest wbudowany enkoder przyrostowy. Do różnych zastosowań dobierać można komponenty spośród szerokiej gamy opcjonalnych akcesoriów, od sterowników prędkości i ruchu po elementy sterowania oraz przekładnie. Wytrzymała i kompaktowa budowa silnika oraz jego wyjątkowe parametry eksploatacyjne sprawiają, że produkt ten jest idealny do wymagających i przestrzennie ograniczonych zastosowań. Napęd ten stosowany jest w chwytakach elektrycznych, niewielkich końcówkach narzędziowych, systemach robotów, automatyce przemysłowej oraz we wszelkiego rodzaju aparaturze mechatronicznej.

"Więksi bracia" 1645...BHS, czyli serie: 1660...BHS i BHT - mają zastowanie w przypadku większej przestrzeni instalacyjnej. Zapewniają one też najwyższej klasy parametry eksploatacyjne dla produktów w swojej klasie, są zoptymalizowane do pracy z dużymi prędkościami (BHS) oraz dużymi momentami obrotowymi (BHT).

FAULHABER Polska