HF Inverter Polska - technika napędowa

| Technika

HF Inverter Polska od początku swojej działalności gospodarczej (od 2006 roku) jest rozwijana w oparciu na trzech wartościach: współpracy, pasji i profesjonalizmie. W biznesie cenimy przejrzyste zasady współpracy oraz partnerskie kontakty, które zapewniają najwyższy poziom zadowolenia i lojalności naszych klientów. Każdą potrzebę naszych Klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie.

HF Inverter Polska - technika napędowa
 
Rys. 1. Przemienniki częstotliwości E-800 oraz E-2000

Jesteśmy technicznie autentyczni, gdy zaczynamy zajmować się powierzonym zadaniem, wykonujemy je z pełnym zaangażowaniem i pasją, zaś klient może liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne. Klienci cenią naszą obecność w całym procesie tworzenia maszyn - od prac projektowych do serwisu posprzedażowego, od koncepcji sterowania do elementów wykonawczych.

Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i naszą firmę. Wprowadzone systemy obsługi klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty o innowacyjne produkty. Z pewnością to ludzie są kluczem naszego sukcesu, dlatego tak ważny jest szacunek dla klientów, dostawców i pracowników.

 
Fot. 2. Przemienniki częstotliwości EM-30

Dzięki takiemu podejściu HF Inverter Polska cieszy się opinią Firmy Godnej Zaufania. Możemy pochwalić się wypracowanym przez lata modelem sprzedaży, który umożliwia generowanie coraz lepszych wyników. Wykorzystujemy zalety bezpośredniej pracy zarówno z klientami (rzetelna obsługa i serwis), jak i dostawcami (staranny wybór).

Przyjęty ponad dekadę temu nasz model biznesowy sprawdza się doskonale. Na naszą działalność można spojrzeć jak na rozmowę z rynkiem, czasem to my proponujemy nowe rozwiązania, a czasami to rynek stawia swoje wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.

Głównymi produktami są napędy ogólnego przeznaczenia - przemienniki częstotliwości, softstartery, napędy małych mocy oraz motoreduktory.

PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI EURA DRIVES

 
Fot. 3. Przemienniki częstotliwości EP-66

W naszej ofercie znajdują się przemienniki częstotliwości marki EURA Drives Electric znanych serii E-800 i E-2000. Mamy przetwornice częstotliwości w zakresie mocy od 0,25 do 315 kW zarówno ze sterowaniem U/f, jak i wektorowym bezczujnikowym oraz w pętli zamkniętej. Nasza oferta zawiera również napędy dla techniki zdecentralizowanej w obudowie IP66. Są to przetwornice częstotliwości EP-66 oraz EM-30, które można zabudować bezpośrednio na silniku elektrycznym.

SOFTSTARTERY

Ofertę napędów uzupełniają softstartery ogólnego zastosowania serii HFR-1000. Zwarta obudowa, komunikacja RS-485 protokołem Modus, kontrola napięcia i prądu w trzech fazach pozwalają na zastosowanie softstarterów w zaawansowanych aplikacjach w przemyśle maszynowym. Zakres mocy od 15 kW do 315 kW, rozruch zboczem napięcia, zboczem prądu oraz rozruch udarowy pozwalają na użycie tej serii softstarterów w większości aplikacji, gdzie konieczny jest łagodny start i zatrzymanie silnika elektrycznego.

REDUKTORY I MOTOREDUKTORY

 
Fot. 4. Sosftstarter HFR-1000

Naszym głównym produktem w ofercie przekładni są przekładnie hipoidalne THF. Pojawiły się w ofercie HF Inverter Polska w czerwcu 2012 roku. Stanowiło to odpowiedź na potrzeby rynku maszynowego, który poszukiwał alternatywy dla przekładni ślimakowej, która pomimo szeregu korzystnych cech technicznych ma jedną istotną wadę - niską sprawność.

Dodatkowo producenci maszyn oczekiwali produktu, który będzie miał wszystkie korzystne cechy techniczne przekładni ślimakowej, zachowując istotne wymiary montażowe przekładni ślimakowych (wznos wału, średnica wału, rozstawy śrub montażowych) i dodatkowo musi wykazać się korzystnym stosunkiem ceny do przenoszonej mocy z wału czynnego na bierny.

Najważniejsze cechy techniczne przekładni hipoidalnych THF:

 • Większa obciążalność niż przekładni stożkowej o takich samych wymiarach, dzięki wydłużeniu czynnej długości zęba (przesunięcie hipoidalne);
 • Większy moment wyjściowy niż w przekładniach ślimakowych o takich samych wymiarach gabarytowych;
 • Wysoka cichobieżność w porównaniu do innych przekładni o tych samych przełożeniach (dzięki zębom łukowo-skośnym);
 • Równomierność przekazywania momentu obrotowego (wydłużenie czynnej długości zębów);
 • Wysoka sprawność w stosunku do innych przekładni o tych samych przełożeniach (sprawność 94% dla przekładni dwustopniowych i 92% dla przekładni trójstopniowych);
 • Szeroki zakres dostępnych przełożeń dla jednej wielkości mechanicznej przekładni (od i=7,5 do i=300);
 • Korzystne warunki smarowania łożysk, zębnika dzięki przesunięciu hipoidalnemu;
 • Moment wyjściowy do 500 Nm;
 • Korzystny stosunek gabarytów przekładni do przenoszonej mocy.

NAPĘDY MAŁYCH MOCY ZD-MOTOR

 
Fot. 5. Przekładnia hipoidalna THF

Pod tą marką dostępna jest technika napędowa z segmentu małych napędów AC/DC, monobloków napędowych, precyzyjnych przekładni planetarnych oraz napędów dedykowanych - wykonanych precyzyjnie pod potrzeby klienta bądź branży. Pod marką ZD Motor Polska montowane są w Polsce małe napędy AC i DC, które w 2012 roku zostały certyfikowane przez Polski Rejestr Statków i uzyskały certyfikat EMC i LVD.

W Polsce produkowane są również prototypy konstrukcji dedykowanych pod potrzeby klienta, które po przejściu stosownych testów i badań przekazywane są do produkcji w zakładach w Ningbo w Chinach pod stałym nadzorem ZD Motor Polska.

Napędy dedykowane dostępne są już w produkcji małoseryjnej (od 1000 szt. rocznie). Produkcja takich napędów realizowana jest zarówno na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez klienta, jak i stworzonej przez ZD Motor Polska na podstawie danych technicznych dostarczonych przez klienta.

 
Fot. 6. Rodzina napędów ZD Motor

HF Inverter Polska jest oficjalnym dystrybutorem firm:

 • EURA Drives Electric CO.,Ltd. - lidera w zakresie projektowania i produkcji nowoczesnych przemienników częstotliwości, softstarterów i serwonapędów elektrycznych;
 • ZD Motor CO., Ltd - jednej z największych firm produkujących napędy małych mocy AC i DC.

Specjaliści pracujący w firmie HF Inverter Polska dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu są w stanie optymalnie dobrać układ napędowy bezawaryjnie pracujący w warunkach procesu technologicznego w dowolnej branży. Zapraszamy.

Mariusz Snowacki
HF Inverter Polska