Zaawansowane sterowniki PLC i panele operatorskie HMI od firmy Fatek Polska

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na polski rynek sterowników PLC oraz paneli operatorskich HMI marki Fatek. Zajmujemy się kompleksową obsługą klientów – od momentu doradztwa, pomocy w wyborze sprzętu, dostawy komponentów aż do chwili oddania maszyny do użytku końcowego. Posiadamy w magazynie większość oferowanych przez nas urządzeń, a w przypadku chwilowego braku towaru zapewniamy szybkie dostawy.

Posłuchaj
00:00

Czym charakteryzują się serie sterowników PLC i paneli operatorskich HMI, znajdujące się w naszym portfolio?

FBs – zaawansowanie i rozszerzenia

Sterowniki serii FBs są to zaawansowane urządzenia mające wejścia oraz wyjścia różnicowe pracujące z częstotliwością do 920 kHz i obsługujące do czterech osi. Idealnie sprawdzają się do sterowania silnikami krokowymi oraz serwonapędami, w których wymagane są szybkie sterowanie położeniem wału oraz duża dokładność. Istnieje możliwość programowania krokowego, znacząco ułatwiającego programowanie oraz zwiększenie czytelności programu.

Urządzenia z tej serii wyposażono w wiele rozszerzeń, w tym moduły: z wejściami analogowymi, z wyjściami analogowymi, temperaturowe (możliwe podłączenie ośmiu typów termopar oraz czujników rezystancyjnych PT100, PT1000, NTC), wagowe oraz moduły do potencjometru. Istnieje też możliwość rozszerzenia sterowników o szereg portów komunikacyjnych, m.in. Ethernet, RS485, GSM, CANopen, dodatkowe porty RS232 pozwalające na komunikację poprzez Fatek protocol, Modbus (ASCII/RTU/TCP-IP), EtherCat.

B1 – do mniejszych zadań

Sterowniki serii B1 przeznaczone do mniejszych aplikacji umożliwiają pracę z częstotliwością wejść i wyjść do 50 kHz. Montowane na odwrocie HMI zapewniają jeszcze bardziej stabilną komunikację oraz oszczędność miejsca. Mogą być rozszerzone o moduły zapewniające do 128 punktów cyfrowych, moduły wejść i wyjść analogowych oraz moduły temperaturowe. Dodatkowe moduły pozwalają na rozbudowanie sterownika o porty RS485, Ethernet i kolejne porty RS232. Mają wbudowany zegar czasu rzeczywistego (RTC).

Z kolei sterowniki serii B1z przeznaczone do małych aplikacji również umożliwiają pracę z częstotliwością wejść i wyjść do 50 kHz, ale wyposażone tylko w wejścia i wyjścia cyfrowe nie są rozszerzalne. Mają wbudowane porty RS232 oraz RS485, pozwalające na komunikację poprzez protokół Fatek oraz Modbus ASCI/RTU. Dostępne są w ilości punktów cyfrowych od 10 do 60. Do ich programowania służy darmowe oprogramowanie WinProladder.

Seria P5 – wizualizacje procesów

Panele HMI marki Fatek serii P5 to wysokiej jakości produkty, które poprzez swoją funkcjonalność idealnie sprawdzają się do wizualizacji procesów przemysłowych. Wyposażono je w opcje podglądu programu sterownika oraz importowania tagów z PLC. Dzięki funkcji Pass Through możliwe staje się programowanie sterownika PLC poprzez panel. HMI ze złączem Ethernet zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak: serwer FTP, komunikację poprzez VNC czy też opcję SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), pozwalającą na uzyskanie informacji o stanie maszyny za pomocą wiadomości mail. Mogą pracować jako Master lub Slave w sieci zakładowej, sterując innymi urządzeniami.

Dodatkowo udostępniamy darmowe oprogramowanie do tworzenia wizualizacji oraz oferujemy specjalną wersję sterowników HB1 montowanych na odwrocie HMI.


Krzysztof Mądro
Doradca techniczno-handlowy

Fatek Polska
www.fatek.pl

Zobacz więcej w kategorii: Technika
Silniki i napędy
Decentralna technika napędowa
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Zobacz więcej z tagiem: PLC, HMI, Oprogramowanie
Gospodarka
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Prezentacje firmowe
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
Prezentacje firmowe
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów