Rafako zmodernizuje kocioł w Elektrowni Stalowa Wola

Rafako, raciborski producent kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki podpisał umowę na dostosowanie zainstalowanego w Elektrowni Stalowa Wola kotła typu OP-150 opalanego węglem do produkcji energii wyłącznie z biomasy, zarówno leśnej, np. zrębków drzewnych i pelet z drewna, jak i rolniczej, np. pelet rzepakowych, słomy rzepakowej, otrąb zbożowych i makuchy rzepakowej.

Posłuchaj
00:00

Będzie to instalacja pyłowa, inna od dotychczas oferowanych przez Rafako wśród których przeważały kotły opalane biomasą w technologii fluidalnej lub z rusztem. Oprócz zmiany konstrukcji samego urządzenia Rafako zbuduje też instalacje towarzyszące, w tym system rozładunku i składowania biomasy oraz jej przygotowania do spalania (linia mielenia i suszenia).

Umowę podpisali: (od prawej) Janusz Teper, prezes Elektrowni Stalowa Wola oraz przedstawiciele Rafako: prezes Wiesław Różacki i wiceprezes Krzysztof Burek

Koszt zamówienia, które ma być zrealizowane do jesieni 2012 roku, to 130 mln zł. Jest to już drugi projekt w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, jaki realizują wspólnie właściciel Elektrowni Stalowa Wola - Grupa Tauron i Rafako. Niedawno firmy podpisały umowę o wartości około 230 mln zł na budowę kotła opalanego biomasą dla Elektrowni Jaworzno II.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Udany kwartał dla Rafako
Rafako wykona instalację odazotowania spalin w Elektrowni Kozienice
Zakończono modernizację Cementowni Górażdże
APS modernizuje Elektrociepłownię Siekierki
Kotły odzyskowe Rafako w Turynie i Baku
Rafako wymieni elektrofiltr w Elektrowni Kozienice

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów