Serwery OPC dla automatyki budynkowej

Matrikon OPC wprowadził do swojej oferty dwa nowe serwery OPC: LonWorks OPC Server oraz KNX OPC Server. Ułatwią one integrację w ramach jednego systemu sterowania komponentów automatyki budynkowej, w których zaimplementowano obsługę standardów LonWorks i KNX (np. sterowników oświetlenia i HVAC, systemów monitoringu budynku, np. detektorów ruchu i czujników dymu oraz liczników energii) z panelami operatorskimi i systemami ERP.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
ISA pracuje nad standardami automatyki budynkowej
Minimalizacja kosztów utrzymania obiektu dzięki koncepcji Peace of Mind w automatyce budynkowej
Rozwiązania automatyki budynkowej na Stadionie Narodowym w Warszawie
Serwer OPC dla sterowników turbin wiatrowych firmy Vestas
Serwer OPC dla energetyki wiatrowej
Serwer OPC z obsługą PLC serii Q
Serwer OPC dla urządzeń zgodnych z IEC 61850
OPC - Nowoczesny standard komunikacji przemysłowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja pakowania w branży mięsnej - Ishida przejmuje RobotGrader AB
Aktualności
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Przemysł 4.0
EMT-Systems i ANDRITZ Schuler rozpoczynają współpracę – nowa jakość szkoleń dla przemysłu tłoczniczego
Przemysł 4.0
Technologiczne Trendy roku 2026: co zmieni się w pracy w terenie
Roboty
Robotyka humanoidalna pod presją: AI napędza inwestycje szybciej niż realne wdrożenia
PLC, HMI, Oprogramowanie
Dassault Systèmes oferuje SOLIDWORKS 2026

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów