Nagrody ABB za prace naukowe rozdane

Dziewiąta edycja Konkursu o Nagrodę ABB okazała się jedną z najlepszych - nie tylko pod względem poziomu zgłoszonych prac. Do konkursu przystąpili absolwenci aż 24 polskich uczelni oraz 2 zagranicznych. Zaproponowane przez wielu z nich teorie, metody i praktyczne rozwiązania mogą okazać się bardzo przydatne w przemyśle.

Posłuchaj
00:00

Nagrody w konkursie, obejmującym najlepsze prace doktorskie, magisterskie i inżynierskie wręczono w Centrum Badawczym ABB w Krakowie. Zdaniem dyrektora jednostki Marka Florkowskiego niektóre prace były na tyle dobre i interesujące, że mogłyby być kontynuowane w samym Centrum Badawczym. Zresztą - jak dodał - Nagroda ABB ułatwia laureatom dalszą pracę naukową, a nawet zastosowanie pewnych rozwiązań w przemyśle.

Konkurs o nagrodę ABB odbył się już po raz 9-ty. Zwycięzca tegorocznej edycji, Szymon Pasko z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, otrzymał 25 tys. zł za pracę doktorską pt. "Analiza wpływu konstrukcji na właściwości filtrów zaburzeń przewodzonych przekształtników energoelektronicznych". Dwa pozostałe wyróżnienia otrzymali Wojciech Macherzyński (Politechnika Wrocławska) i Piotr Wcisło (Uniwersytet Jagielloński).

Michał Pieniążek

źródło: ABB

Powiązane treści
Ogłoszono zwycięzców tegorocznego Konkursu o Nagrodę ABB
Niemal 5,5 mln zł w dolnośląskim programie wspierania współpracy nauki i biznesu
ABB przejął Tropos
ABB dostarczy transformatory Tauronowi
Efektywna technologia prądu stałego ABB trafi na pokłady statków
ABB zwiększy efektywność bloków energetycznych w Elektrowni Jaworzno III
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów