Lear przejmuje halę po Lenovo w LSSE

Położona w Legnickim Polu hala, która początkowo miała zostać zagospodarowana przez chińskie Lenovo, drugiego co do wielkości producenta komputerów osobistych na świecie, trafi w ręce firmy Lear zajmującej się produkcją elementów wyposażenia wnętrz samochodów. W leżącym na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obiekcie amerykanie zamierzają uruchomić nowy zakład, w którym wytwarzane będą metalowe konstrukcje foteli samochodowych.

Posłuchaj
00:00

Pełna zdolność produkcyjna ma zostać osiągnięta do końca 2014 r. Na terenie naszego kraju mieszczą się jeszcze trzy zakłady Leara: w Tychach, Mielcu i Jarosławiu. W sumie dają one zatrudnienie 6 tys. pracowników. Obecnie trwa rekrutacja na kluczowe stanowiska nowej organizacji, a niebawem rozpocznie się również nabór pozostałych pracowników oraz ich szkolenie. Docelowo w zakładzie będzie zatrudnionych kilkaset osób.

Lear posiada 207 lokalizacji w 35 krajach na świecie i zatrudnia aktualnie ok. 100,000 pracowników. Lear jest notowany (LEA) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Voestalpine Rotec buduje kolejny zakład w LSSE
Dwaj nowi inwestorzy w LSSE
Nowe zezwolenie dla wezi-tec
Nowe zezwolenie w KSSE
Dwie nowe inwestycje w LSSE
Firmy z branży spożywczej w LSSE i KSSE
Nowy inwestor w LSSE
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów