Air Products otworzyło w Polsce centrum R&D technologii spawalniczych

Grupa Air Products jest największym dostawcą gazów technicznych w Polsce. We Wrocławiu firma otworzyła pierwsze w Europie Środkowej Centrum Badawczo-Rozwojowe dla technologii spawalniczych. Jest to jej trzecia tego typu placówka uruchomiona na świecie. Pozostałe takie centra R&D Air Products znajdują się w Wielkiej Brytanii i w Chinach.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

W centrum R&D będą prowadzone prace w zakresie doskonalenia procesów związanych z obróbką metali, m.in. lutowania twardego, napawania, spawania ręcznego, zautomatyzowanego MIG, MAG oraz TIG. Docelowo ośrodek ma się specjalizować zakresie spawania zautomatyzowanego. Ponadto będą w nim opracowywane mieszanki gazów spawalniczych oraz nowe zastosowania dla istniejących gazów. W centrum będą też prowadzone prace badawcze i szkolenia.

We Wrocławiu od 1995 r. działa też Ośrodek Rozwojowo-Szkoleniowy "Szkoła Spawania", będący częścią firmy Air Products. "Szkoła Spawania" oferuje m.in. szkolenia dla osób bezrobotnych oraz pracowników przedsiębiorstw komercyjnych. Przeprowadza także certyfikowane egzaminy dla spawaczy, pozwalające uzyskać uprawnienia uznawane w Unii Europejskiej.

źródło: Air Products

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
Mocne połączenie
Zrobotyzowane spawanie tworzyw sztucznych
Smart Automation oraz Intertool/Schweissen - czyli wiedeński dwupak targowy dla automatyków
Firma Air Products uruchomiła wytwórnię do skraplania CO2 w zakładzie Grupy Azoty
Nowe centrum badawczo-rozwojowe Swedspan Polska
Tankowanie wodoru w zaledwie kilka minut dzięki rozwiązaniom Air Products
Air Products urchomił dla ExxonMobil instalację do produkcji wodoru
Zakłady Air Products nagrodzone w dziedzinie bezpieczeństwa pracy
Firma Air Products przejęła ACP
Rok funkcjonowania fabryki Air Products we Włocławku
Firmy Air Products i thyssenkrupp podpisały umowę o wyłącznej współpracy w zakresie elektrolitycznej produkcji wodoru
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Rozbudowa zakładu Liropol w Lidzbarku
Zasilanie, aparatura nn
WEG inwestuje w transformację energetyczną. Nowy, zaawansowany zakład produkcyjny systemów BESS w Brazylii
Przemysł 4.0
AI Act w praktyce - od 2 sierpnia firmy mają obowiązek ujawniania zastosowań sztucznej inteligencji
Zasilanie, aparatura nn
Nowe przepisy wymuszą inteligentne zarządzanie energią. Polskie firmy mają czas do 2027 roku
Roboty
Pionowy wymiar zautomatyzowanej logistyki - windy i systemy cyfrowe Schindler integrują się z robotami w HOCH Health Ostschweiz
Przemysł 4.0
Siemens Xcelerator przyspiesza rozwój statków kosmicznych wielokrotnego użytku

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów