CompArt Automation przedstawia na Automaticonie produkty IDEC i Secomea

Na tegorocznych targach Automaticon CompArt Automation (Hala 3 stoisko H10) koncentruje się na prezentacji swojej oferty w zakresie systemów sterowania firmy IDEC oraz systemów zdalnego dostępu Secomea. Wśród urządzeń sterujących należy wymienić przede wszystkim serię sterowników PLC SmartAXIS firmy IDEC, przeznaczoną do realizacji sterowań maszynami o wielkości do 192 wejść/wyjść.

Posłuchaj
00:00

Sterowniki te posiadają wbudowany port Ethernet, czytnik kart SD, wejścia analogowe oraz jako opcę wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Bogate funkcje pozwalają na obsługę enkoderów dwufazowych i zaawansowane sterowanie silnikami krokowymi. Nowa koncepcja architektury sterownika bazująca na zastosowaniu komunikacji Ethernet również jako połączenia rozszerzającego ilość wejść/wyjść (remote I/O) pozwoliła na znaczne obniżenie kosztu sterownika.

Oczywiście nie zabraknie miejsca dla znanych i sprawdzonych flagowych sterowników serii MicroSmart oraz paneli operatorskich.

W zakresie systemu zdalnego dostępu Secomea zaprezentowane zostaną nowe funkcjonalności modemów SiteManager. Pierwszą z nich jest możliwość dołączenia modemu internetowego SiteManager do Internetu  przez sieć WiFi. Do tej pory dostęp do globalnej sieci możliwy był tylko przez przewodową sieć Ethernet lub sieć komórkową (GPRS/3G/4G).

Kolejną nowością jest SiteManager Embedded dla Windows. Jest to oprogramowanie spełniające te same funkcje co sprzętowy SiteManager. SiteManager Embedded instaluje się na komputerze z systemem Windows XP, 7 lub 8 (32 lub 64 bit). Program można pobrać bezpłatnie. W ten sposób SiteManager Embedded jest zawsze gotowy do pracy bez ponoszenia kosztów. W przypadku faktycznej potrzeby nawiązania łączności z urządzeniami dołączonymi do komputera na którym zainstalowany jest SiteManager Embedded należy przypisać mu płatną licencję na serwerze GateManager (co oczywiście wykonuje się zdalnie jako administrator serwera).

SiteManager Embedded umożliwia zdalny dostęp do dowolnych usług sieciowych na komputerze, na którym jest zainstalowany (np. HTTP, RDP, VNC, SQL, FTP) a także do maksimum 10 adresów IP urządzeń w sieci lokalnej tego komputera (np. sterowników PLC, paneli HMI, kamer, sprzętu biurowego itp).

źródło: www.comparta.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
Secomea - zdalny dostęp do urządzeń. Czyli jak chmura może przydać się w przemyśle
Rozmowa z Krzysztofem Zajdlem, menedżerem w firmie CompArt Automation

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów