W programie "Kawka 2" zlikwidowane zostanie 19 tys. pieców węglowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał z jedenastoma województwami umowę o współpracy, dzięki której w ramach drugiej edycji programu "Kawka" zlikwidowane lub zmodernizowane będzie około 19 tys. nieefektywnych pieców opalanych węglem. Udział w programie zadeklarowało blisko 50 miast. Program pomoże ograniczyć emisję pyłów PM2.5 i PM10 oraz rakotwórczego benzo(a)pirenu. NFOŚiGW w 2015 r. przeznaczył na zmniejszenie niskiej emisji 160 mln zł.

Posłuchaj
00:00

Program "Kawka 2" skierowany jest do miast mających powyżej 10 tys. mieszkańców i pozwoli na modernizację sieci ciepłowniczej, podłączenie do niej nowych odbiorców, wymianę kotłów węglowych na kotły gazowe, instalację kolektorów słonecznych oraz termomodernizację budynków, głównie wielorodzinnych. Przewidziane są również inwestycje w transporcie w postaci wprowadzania systemów zarządzania ruchem oraz budowy stacji CNG, LNG i energii elektrycznej dla środków komunikacji publicznej. NFOŚiGW będzie finansował 45% inwestycji, środki na drugie 45% będą mogły dawać Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: onet.biznes

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
NFOŚiGW oferuje 3 mld zł na ograniczenie szkodliwych emisji i rozwój OZE
Wymiana pieców węglowych we Wrocławiu
Drony narzędziem walki ze smogiem

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów