BSH zwiększa zdolności produkcyjne - łódzkie fabryki zatrudnią 500 osób

Polski oddział koncernu BSH zatrudnia w Łodzi około 2 tys. osób. Z uwagi na planowane w najbliższych latach zwiększenie mocy produkcyjnych aż o 80% utworzy w trzech łódzkich fabrykach około 500 nowych miejsc pracy. Z okazji 20-lecia działalności BSH w Polsce w czwartek odbyła się konferencja prasowa, podczas której plany rozwoju na kolejne lata przedstawił prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego - Konrad Pokutycki. W ciągu dwóch dekad inwestycje BSH w Polsce przekroczyły kwotę 500 mln euro.

Posłuchaj
00:00

W Łodzi spółka rekrutować będzie pracowników produkcji, średnią i wyższą kadrę menadżerską, a także inżynierów konstruktorów. BSH zapowiada, że w najbliższych latach znacznie przekroczy dotychczasową wartość corocznych łódzkich inwestycji, czyli 100 mln zł. Jednym z najszybciej rozwijanych sektorów BSH jest strefa usług wspólnych. Działania te są w łódzkich zakładach reprezentowane przez osiem specjalności, m.in. IT, zakupy, audyt wewnętrzny, HR oraz księgowość. Część z nich w ramach koncernu realizowana jest na całym świecie a część tylko w Europie.

Na konferencji prasowej przedstawiono również raport na temat zrównoważonego rozwoju BSH oraz działań w zakresie odpowiedzialności społecznej. Raport ten wysoko oceniła Agata Rudnicka - ekspert Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej w Polsce organizacji promującej społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw.

Oprócz zakładów łódzkich BSH ma w Polsce jeszcze cztery fabryki, centra logistyczne, ośrodki badań i rozwoju oraz centra informatyczne i księgowe. Placówki te zlokalizowane są w Warszawie i Rzeszowie. Obecnie daje to łączne zatrudnienie na poziomie 3, 6 tys. osób.

Powiązane treści
BSH buduje centrum logistyczne w WSSE Invest-Park
Dwa nowe zakłady produkcyjne AGD we Wrocławiu
Grupa Bosch und Siemens sfinalizowała przejęcie Zelmera
BSH znów inwestuje w ŁSSE
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów