Otwarto kompleks laboratoryjny "Innopolis Wrocław"

Wrocławski Park Technologiczny zakończył budowę najnowocześniejszego w Polsce kompleksu biurowo-laboratoryjnego "Innopolis Wrocław". W skład kompleksu wchodzą budynki, których nazwy wywodzą się z greckiego alfabetu: Alfa, Delta, Omega, Lambda i Sigma. W piątek nastąpiło oficjalne otwarcie budynku Sigma. Cała inwestycja kosztowała 183 mln zł. WPT jest jednym z największych parków technologicznych w Polsce.

Posłuchaj
00:00

W pięciu budynkach biurowo-laboratoryjnych zbudowanych w ramach "Innopolis" znajduje się 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni z takich dziedzin, jak chemia i biotechnologia, IT i cyfryzacja, elektronika i mechatronika oraz energetyka. Zajmują one ponad 30% całkowitej powierzchni, która wynosi 66 tys. m2. Na wyposażenie laboratoriów wydano 63 mln zł.

Wynajem powierzchni biurowych i sprzętu laboratoryjnego odbywa się po preferencyjnych cenach, dzięki czemu działające we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy są konkurencyjne wobec innych podmiotów. W WPT działa 200 firm zatrudniających łącznie około 1600 osób. Wśród nich jest m.in. firma General Robotics, firma która stworzyła EuGeniusa - robota-przewodnika, czy firma Techtra, która na zlecenie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN wytwarza w WPT płytki GEM do Wielkiego Zderzacza Hadronów.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Powiązane treści
We Wrocławiu uruchomiono bio- i nanotechnologiczne laboratoria
Wrocław będzie miał nowy park technologiczny
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów