Wrocław będzie miał nowy park technologiczny

Budowa kompleksu warsztatowo-laboratoryjnego Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki ma być zakończona w lipcu 2013 r. Inwestycja zlokalizowana we wrocławskiej dzielnicy Oporów kosztować będzie niemal 19 mln zł i pozwoli na utworzenie 150 miejsc pracy. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013".

Posłuchaj
00:00

We wtorek, 23 października 2012 r. wmurowano kamień węgielny. Na terenie nowego parku technologicznego udostępnione będą pomieszczenia biurowe, laboratoria wdrożeniowe i hala warsztatowa oraz powstaną budynki inkubatora przedsiębiorczości i salon wystawienniczy. Park kieruje ofertę współpracy jednocześnie do małych, średnich i dużych firm, które mają w planach rozwijanie badań nad nowymi technologiami.

- Chcemy, żeby w naszym kompleksie następowała konwersja wyników badań naukowych czy powstałych na uczelniach projektów na prototypy rozwiązań technologicznych, które będzie można następnie wdrożyć w przemyśle. Wszystko to oczywiście będzie się odbywało we współpracy z wrocławskimi uczelniami - mówił prezes zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, prof. Edward Chlebus.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Otwarto kompleks laboratoryjny "Innopolis Wrocław"
W bielskim parku technologicznym otwarto Centrum Transferu Technologii Kompozytowych
W Gdyni uroczyście otwarto Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Uruchomienie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku już wkrótce
Nowe parki technologiczne
Nowe parki technologiczne pod Wrocławiem

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów