Nowe parki technologiczne

Na terenie Polski w najbliższych latach powstać mają trzy nowe parki technologiczno-przemysłowe. Jednym z nich ma być Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Drugi to Inkubator Technologiczny energii odnawialnej, jaki ma powstać w Świdnicy, przy udziale Politechniki Wrocławskiej, Centrum Wspierania Biznesu oraz władz Województwa Dolnośląskiego. Grupa ta ma nadzieję, że tworząc Inkubator zatrzymają w mieście inżynierów oraz ułatwią powstawanie nowych firm. Budowa Inkubatora ma rozpocząć się od stworzenia zaplecza technicznego, laboratoriów i sal konferencyjnych. Ponadto firmy korzystające z pomocy Inkubatora będą mogły sięgać po pomoc do ekspertów z Politechniki Wrocławskiej, z dziedziny nowoczesnych technologii. Głównym źródłem finansowania projektu mają być środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. Podaje się także, że w pracach uczestniczyć będą przedstawiciele Duńskiego Instytutu Technologicznego i Politechniki Lwowskiej. Trzecim nowym parkiem technologicznym ma być Włocławski Park Przemysłowy, który ma zajmować powierzchnię 40ha. Park powstaje przy udziale dotacji w wysokości 5,8 mln euro z Unii Europejskiej. Ma on towarzyszyć Włocławskiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości, którego koszt budowy wynosi około 2,5 mln euro.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
We wrześniu otwarcie Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie
Przybywa inwestorów w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym
Eurocopter uruchomi w Łodzi produkcję śmigłowców
Wrocław będzie miał nowy park technologiczny
Uruchomienie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku już wkrótce
W katowickim Euro-Centrum powstaje laboratorium OZE
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów