Konsorcjum firm i instytutów badawczych stworzy cyfrowy odpowiednik zakładu produkcyjnego

IMPROVE to projekt tworzony przez europejskie konsorcjum firm i instytutów badawczych, w skład którego wchodzi m.in. austriacki producent automatyki przemysłowej B&R oraz polska firma z branży IT, którą jest Transition Technologies. Celem współpracy jest zamodelowanie cyfrowego ekwiwalentu fabryki przy użyciu rozwiązań z zakresu monitorowania i diagnostyki pracy urządzeń, co ma pozwolić na stworzenie nowoczesnego systemu wsparcia podejmowania decyzji.

Posłuchaj
00:00

Projekt opiera się na połączeniu kilku podejść do modelowania pracy urządzeń, ich diagnostyki, wykrywania anomalii oraz symulacji i optymalizacji pracy. W rezultacie połączenia możliwe będzie przewidywanie występowania awarii oraz informowanie pracowników o konieczności wymiany podzespołów jeszcze przed wystąpieniem ich usterki. Zamodelowana fabryka ma być "inteligentna", tak aby mogła sama kontrolować zachodzące w niej procesy, a także automatycznie je analizować, dostarczając przetworzone informacje osobom zarządzających zakładem.

Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Horyzont 2020, jego budżet wynosi 4,1 mln euro. Informacje znaleźć można na stronie improve-vfof.eu.

Powiązane treści
SPS IPC Drives. Z wizytą w cyfrowej fabryce
Rynek cyfrowych fabryk do 2026 roku będzie wart 111 mld dolarów
Digital Twin, czyli jak wykorzystać cyfrowego bliźniaka
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów