Rynek cyfrowych fabryk do 2026 roku będzie wart 111 mld dolarów

Jak wynika z nowego raportu firmy ABI Research, rynek cyfrowych fabryk rozwija się w tempie określanym wskaźnikiem CAGR (compound annual growth rate - złożona roczna stopa wzrostu) na poziomie 35% i do roku 2026 będzie wart 111 mld dolarów. Technologie zawarte w definicji "fabryki cyfrowej" obejmują sterowniki PLC, roboty, silniki i pompy.

Posłuchaj
00:00

- Obecnie światowy sektor produkcyjny dopiero zaczyna wykorzystywać technologie cyfrowych fabryk, które będą się rozwijać i zmieniać, gdy fabryki w coraz większym stopniu będą mogły utrzymywać łączność, będą usieciowione wewnętrznie oraz elastyczne. Dostawcy, tacy jak PTC, ABB, GE, Siemens, SAP i Telit oraz integratorzy systemów, tacy jak Accenture, Wipro i Atos, pomagają fabrykom w łączeniu się i sieciowaniu sprzętu oraz generowaniu zysków z danych pochodzących z hal produkcyjnych - mówił główny analityk ABI, Pierce Owen.

Według raportu, branża spożywcza, napojowa i tytoniowa stanowią globalne sektory o największych możliwościach w zakresie omawianej transformacji technologicznej, z prognozą na 2026 rok dotyczącą przychodów generowanych przez cyfrowe fabryki w wysokości 19 mld dolarów. W zależności od kraju na pozycji rynkowych liderów znaleźć się mają różne branże. W Stanach Zjednoczonych szansę na uzyskanie największych korzyści ma przemysł chemiczny, do roku 2026 generując potencjalnie 7 mld dolarów przychodów dzięki fabrykom cyfrowym. W Niemczech i Japonii liderem będzie sektor motoryzacyjny, podczas gdy w Chinach, drugim co do wielkości rynku, największe możliwości oferują inne formy dóbr trwałych.

- Technologie cyfrowych fabryk pojawią się w każdej większej gałęzi przemysłu, w większości najprężniej działających gospodarek świata, ale tylko dostawcy, którzy będą dążyć do innowacji i stale dostosowywać się do nowych potrzeb klientów, będą je w pełni wykorzystywać. Obecnie obejmuje to wiodących dostawców platform i integratorów systemów, a także niektóre start-upy, takie jak FogHorn Systems oraz Fictiv - przewiduje Pierce Owen.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Digital Twin, czyli jak wykorzystać cyfrowego bliźniaka
Jesteś gotów na cyfrową transformację?
Ruszył projekt "Fabryka Cyfrowych Przemian"
SPS IPC Drives. Z wizytą w cyfrowej fabryce
Czy nadchodzi kolejna fala cyfrowej transformacji?
Konsorcjum firm i instytutów badawczych stworzy cyfrowy odpowiednik zakładu produkcyjnego
Do 2030 r. transformacja cyfrowa wygeneruje przychody przekraczające 1 bln dolarów
Inteligentne fabryki mogą zwiększyć wartość globalnej gospodarki o 2,2 bln dolarów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów