Nowe laboratorium automatyki i robotyki na Uniwersytecie Zielonogórskim

Uniwersytet Zielonogórski, który jest największą państwową uczelnią w województwie lubuskim, utworzył laboratorium automatyzacji procesów produkcyjnych. Znajduje się ono na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki i pozwala studentom zapoznać się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w obszarze automatyzacji i robotyzacji przemysłu. Laboratorium zawiera modelową linię produkcyjną, która została wykonana przez firmę ASTOR, będącą również dostawcą komponentów i urządzeń technologicznych. Umożliwia ona interakcję ze wszystkimi warstwami sterowania - od obiektowej, poprzez sterowanie, po system SCADA.

Posłuchaj
00:00

Instalacja składa się z układu transporterów taśmowych i rolkowych, dwóch robotów kartezjańskich, robota Epson SCARA z systemem wizyjnym oraz dwóch robotów sześcioosiowych Kawasaki, a także centralnej szafy sterującej i panelu operatorskiego. Całość systemu jest zarządzana przez dwa zsynchronizowane kontrolery PACSystem RX3i od GE Automation & Controls oraz oprogramowanie Wonderware InTouch.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Powiązane treści
Enea Operator współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim
Przemysł elektroniczny napędzi zbyt na roboty i automatykę
ASTOR dostarcza zrobotyzowaną linię do spawania zbiorników sprężonego powietrza w POLMO S.A.
Astor zaprasza na interaktywną wystawę robotyki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów