Universal Robots otworzył biuro w Pradze

| Gospodarka Artykuły

Universal Robots otworzył regionalne biuro dla Europy Środkowo-Wschodniej. Siedziba firmy, zlokalizowana w Pradze, posiada nowoczesne, w pełni wyposażone centrum szkoleniowe, zapewniające wsparcie dla partnerów i klientów.

Universal Robots otworzył biuro w Pradze

Powierzchnia nowej siedziby Universal Robots liczy 350 m² i znajduje się w dogodnym dla klientów punkcie Pragi, w dzielnicy Stodůlky, niedaleko lotniska i ważnych dróg. Nowe biuro wyposażone zostało w centrum treningowe pełniące ważną funkcję edukacyjną. Korzystając z infrastruktury szkoleniowej Universal Robots podwyższać będzie kompetencje lokalnych partnerów, a także demonstrować możliwości lekkich, elastycznych, robotów współpracujących - UR3, UR5, UR10. Zarówno przedstawicielom handlowym, jak i klientom oferowane będą specjalne programy szkoleniowe i edukacyjne.

"Universal Robots planuje zwiększenie swojej obecności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Lekkie, łatwe w obsłudze roboty współpracujące są dobrym wyborem dla firm, które do tej pory nie rozważały robotyzacji, w tym z sektora MŚP. Wdrożenie urządzeń oferowanych przez UR może przyczynić się do podwyższenia możliwości produkcyjnych przedsiębiorstw, poprawy jakości produktów, a także obniżenia kosztów wytwarzania, pozwalając firmom na zwiększenie konkurencyjności" - mówi Slavoj Musilek, general menadżer w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Universal Robots.

Biuro zatrudnia obecnie 5 osób. Do 2017 roku liczba pracowników będzie się zwiększać. Universal Robots liczy na zachowanie tempa rozwoju w Europie i w regionie poprzez pozyskanie kolejnych klientów w Czechach i krajach sąsiadujących. Do rosnącej liczby klientów dociera coraz większa grupa partnerów UR. Ich rolą jest edukowanie rynku w zakresie robotów współpracujących, przedstawienie oferty, obsługa procesu sprzedażowego, a także wdrożenie.

"Nasza unikalna propozycja w zakresie robotów współpracujących, rozwój robotyzacji i zwiększone zainteresowanie obniżaniem kosztów produkcji powoduje, że nasze rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego efektem jest podwojenie każdego roku wartości sprzedaży Universal Robots. Jesteśmy pionierem na rynku robotów współpracujących, technologii, która zmieniła oblicze współczesnej robotyki. Dzięki tej rewolucji znaleźliśmy się w awangardzie dostawców nie tylko na rynku europejskim, ale i światowym oferując rozwiązania dostępne dla przedsiębiorstw każdej wielkości, także tych małych i średnich. Otwarcie biura w Pradze jest kolejnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na rynku Europy Centralnej i Wschodniej" - podsumowuje Daniel Friis, CCO, Universal Robots.

źródło: Universal Robots