Chiny uruchamiają fabrykę robotów działającą w standardzie Industry 4.0

| Gospodarka Artykuły

Chińska firma Siasun Robot and Automation otworzyła w Shenyang park przemysłowy o powierzchni 260 tys m², w którym powstawać ma 10 tys. robotów przemysłowych rocznie. Budowa parku trwała 5 lat i kosztowała 2 miliardy juanów, czyli około 302 mln dolarów. Jak deklaruje firma Siasun, jest to pierwszy w Chinach demonstracyjny ośrodek zgodny z ideą Przemysłu 4.0. Na cały obiekt składają się: budynek biurowy, centrum demonstracji robotów, centrum badawczo-rozwojowe oraz centra produkcyjne urządzeń cyfrowych i dużych maszyn.

Chiny uruchamiają fabrykę robotów działającą w standardzie Industry 4.0

Według International Federation of Robotics sprzedaż robotów przemysłowych w Chinach w latach 2018-2020 wzrastać ma o 15-20% rocznie.

W uruchomionym w Shenyang parku przemysłowym ma powstawać 10 tys. robotów przemysłowych rocznie. Sprzedaż tego typu urządzeń w Chinach ma się zwiększać nawet o jedną piątą rocznie w ciągu trzech najbliższych lat. Sprzedaż robotów przemysłowych w Chinach wzrosła w 2016 r. o 27% i miała rekordową wartość 87 tys. sztuk. Liczba robotów zainstalowanych w chińskim przemyśle sięgnęła 340 tys., zwiększając się od roku 2015 o jedną trzecią, przy czym rośnie udział robotów produkowanych przez dostawców chińskich.

źródło: WNP

Zobacz również