Coraz większy popyt na serwonapędy do maszyn pakujących

Zgodnie z raportem "World Packaging Machinery" firmy analitycznej The Freedonia Group, globalny popyt na maszyny pakujące będzie rósł do 2019 roku w średniorocznym tempie 6,5%, zaś wartość tego rynku pod koniec okresu prognozy wyniesie 52 mld dolarów. Największe zapotrzebowanie w tym zakresie generować będą Chiny, a także kraje uprzemysłowione, w których rosnąca sprzedaż produktów żywieniowych i napojów skorelowana jest ze wzrostem dochodów obywateli oraz wzrostem wydatków na konsumpcję.

Posłuchaj
00:00

Inwestycje w nowe maszyny pakujące umożliwią producentom zwiększenie skali produkcji, bardziej efektywne wykorzystanie zasobów, ograniczenie strat i wydłużenie terminu przydatności towarów, przy jednoczesnym zachowaniu ich atrakcyjnego wyglądu.

Stosując w omawianych maszynach rozwiązania serwonapędowe można skracać czas potrzebny na dostarczanie produktów na rynek, a także zapewnić atrakcyjne koszty jednostkowego produktów. Firma Astor rozpoczęła współpracę ze Schneider Electric Polska w zakresie systemów sterowania PacDrive M oraz PacDrive 3. Jako certyfikowany partner producenta jest uprawniona do sprzedaży systemów i części zamiennych, diagnostyki serwisowej, wsparcia technicznego oraz prowadzenia szkoleń dotyczących obsługi dostarczanych rozwiązań.

Powiązane treści
Klucz do zwiększania produktywności maszyn pakujących
Poradnik automatyka: na co zwrócić uwagę przy doborze systemu serwonapędowego?
Novanta włącza serwonapędy firmy Ingenia do jednostki Celera
Serwonapędy dla inżyniera
Sprzedaż silników i napędów VSD zintegrowanych z maszynami osiągnie 1,4 mld dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie
Przemysł 4.0
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące
Roboty
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów