Comau kończy działalność w Polsce

| Gospodarka Artykuły

Jak informuje firma doradcza Bisnode Polska, w stan likwidacji postawiona została spółka Comau Poland, co oznacza, że działający na rynku General Industry globalny lider w zakresie zrobotyzowanych rozwiązań zorientowanych na procesy paletyzacji i manipulowania towarami, wychodzi z Polski i prawdopodobnie z Czech. Wspólnie z kilkunastoma polskimi partnerami - integratorami systemów robotyki - Comau robotyzował procesy, takie jak spawanie, paletyzacja, przenoszenie, obsługa maszyn, pomiary wykonywane robotami, a także druk 3D.

Comau kończy działalność w Polsce

Na świecie Comau osiągnął pozycję lidera w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma specjalizuje się w spawaniu i montażu nadwozi, obróbce i montażu układów napędowych, robotyce i serwisowaniu, a także w zaawansowanych systemach produkcji i usługach dla wielu sektorów przemysłowych. Grupa Comau działa w 24 lokalizacjach w 13 krajach, a liczba jej pracowników znacznie przekracza 13 tys. osób.

W Polsce Comau skutecznie współpracuje z integratorami systemów, takimi jak na przykład poznański Promag. W oparciu o roboty Comau, firma Promag zbudowała Magazyn Przyszłości - dużą linię demonstracyjną pokazującą możliwości zrobotyzowanej intralogistyki. Z kolei w OSM Kalisz razem z Promagiem wykonany został system przenośników o znacznej długości i stopniu komplikacji oraz linia z robotami paletyzującymi. Wizytówką polskiego oddziału firmy jest największa baza zainstalowanych robotów (spośród wszystkich producentów robotów) - w liczbie przekraczającej 1700 sztuk - wśród nich roboty najnowszej, piątej generacji C5G, jak również wielokrotnie nagradzane medalami lub tytułami produktu roku, roboty należące do rodziny Racer. Comau Poland Sp. z o.o. powstała w roku 1998.

Bisnode Polska Sp. z o.o. to firma, której specjalnością jest wspieranie rozwoju biznesu i pomoc w podejmowaniu decyzji na podstawie rzetelnych i niestandardowych analiz danych pochodzących z różnych źródeł. Firma działa w 18 krajach europejskich.

źródło: Bisnode, Comau

Zobacz również