Ruszyła rejestracja na konferencję Nowy Przemysł Expo

| Gospodarka Przemysł 4.0

Nowy Przemysł Expo to cykl dyskusji, spotkań́, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców start-upów. To także nowatorski format wydarzenia dla wszystkich zaangażowanych w przeobrażenia technologiczne w gospodarce i przemyśle. Rejestracja dla uczestników jest już otwarta; trwa konkurs dla młodych przedsiębiorców chcących zdobyć miejsce w strefie wystawienniczej New-Tech Zone.

Ruszyła rejestracja na konferencję Nowy Przemysł Expo

Między 26 a 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kilkadziesiąt debat tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów, warsztaty, konsultacje, pokazy technologii i targi oraz wydarzenia towarzyszące dedykowane sektorowi energii, górnictwu węgla kamiennego i nowym technologiom.

Agenda Nowego Przemysłu Expo obejmuje trzy bloki tematyczne. W ramach ścieżki "Automatyka i Robotyka" eksperci przedstawią najnowsze rozwiązania w zakresie usprawniania procesu produkcji z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Najbardziej rozbudowany blok "Przemysł 4.0" obejmuje tematy związane m.in. z zarządzaniem produkcją w cyfrowej fabryce czy efektywnością energetyczną w zakładzie przemysłowym. W strefie Przemysłu 4.0, będzie można posłuchać o nowej rewolucji przemysłowej, zarządzaniu zasobami cyfrowymi w zakładzie, efektywności energetycznej, nowoczesnej chemii, cyfryzacji, automotive i przemyśle 4.0 w branży motoryzacyjnej oraz w kontekście "Made in Poland". W ścieżce "Edukacja i Rynek Pracy" tematami wiodącymi będą rynek specjalistów, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz edukacja techniczna i inżynierska.

W trakcie konferencji zaplanowano także "Dzień Wykonawcy", podczas którego najwięksi inwestorzy zaprezentują swoje plany i projekty, a także na praktycznych przykładach omówią skuteczność i efektywność współpracy dużego inwestora z dostawcami i wykonawcami.

Organizator, Grupa PTWP, chce w trakcie spotkania Nowy Przemysł Expo prezentować i promować dokonania kreatywnych, odważnych firm skutecznie konkurujących ze światową czołówką. W strefie New-Tech Zone, przedstawiciele młodej przedsiębiorczości, w tym start-upów, autorów nowatorskich technologii i rozwiązań zaliczanych do kategorii Przemysłu 4.0, m.in. z sektorów automatyki i robotyki, energii, IoT, sztucznej i wirtualnej inteligencji, będą mieli możliwość zaprezentowania się przed gośćmi wydarzenia i pozyskania inwestora lub partnera biznesowego. Dla najlepszych, wyłonionych w drodze konkursu podmiotów, przewidziano 10 miejsc wystawienniczych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz on-line. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 sierpnia 2018.

Konferencja Nowy Przemysł Expo odbędzie się w dniach 26-28 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzeniami towarzyszącymi są: XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne i Konferencja Górnictwo.

źródło: Grupa PTWP SA

Zobacz również