Energetab 2018. Przewodnik targowy

Energetab to największa z krajowych imprez targowych, gdzie prezentowane są produkty i technologie dla branży energetyki. Jest to również jedno z kluczowych spotkań przedstawicieli sektora elektroenergetycznego, a do tego wydarzenie specyficzne, bowiem odbywające się po części w plenerze. W tym roku wystawa rozpocznie się 11 września i, podobnie jak w latach ubiegłych, spodziewać się można kompletu wystawców. Zapraszamy do lektury dodatku targowego.

Posłuchaj
00:00

Tegoroczny Energetab to już 31. edycja targów odbywających się na terenach ZIAD-u Bielsko-Biała. Jego przewodnia tematyka - energetyka - jest obszarem na tyle pojemnym, że na targach spotykają się nie tylko czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego, ale też firmy zajmujące się oświetleniem, pomiarami, oprogramowaniem, komunikacją bezprzewodową czy systemami bezpieczeństwa.

Można być pewnym, że obszary te będą w tym roku również przedstawiane kompleksowo, bowiem teren wrześniowych targów obejmuje ponad 30 tys. m² powierzchni ekspozycyjnej - zarówno w hali wielofunkcyjnej, pawilonach namiotowych, jak też na terenach otwartych, gdzie pokazywane są typowo wielkogabarytowe i ciężkie eksponaty.

REPREZENTACJA BRANŻY

Tegoroczne grono wystawców, które liczy ponad 700 firm, obejmuje ponownie producentów z całego świata oferujących bardzo szeroki wachlarz produktów, w szczególności urządzeń i aparatury, które służą do wytwarzania, przesyłu i przetwarzania energii.

Na Energetabie tradycyjnie nie zabraknie urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, generatorów, transformatorów, silników, agregatów i UPS-ów, układów automatyki i sterowania oraz tych służących do wykonywania pomiarów i diagnostyki.

Do tej listy dopisać można kable, słupy, specjalistyczne maszyny i pojazdy, a także osprzęt sieciowy i instalacyjny, źródła światła, maszyny i narzędzia dla budownictwa energetycznego, a także wreszcie rozwiązania informatyczne i usługi.

Na przestrzeni ponad trzech dekad Energetab dorobił się licznego i dosyć stałego grona wystawiających się firm, co świadczy o dojrzałości imprezy. Patrząc na mapy pawilonów z ostatnich lat, plan sytuacyjny oraz miejsca zajmowane przez duże podmioty, można stwierdzić, że targi osiągnęły stabilny, duży potencjał, zaś wiele firm jest tu od lat.

Na imprezie odnajdują się też przedsiębiorstwa z obszaru automatyki, choć niewątpliwie główną grupą wystawców są ci związani z rdzeniem targów, czyli energetyką. Listę części wystawiających się w tym roku firm, w większości dostawców działających również w typowym przemyśle, przedstawiamy w publikowanej tabeli.

WYDARZENIA DODATKOWE

Targom towarzyszyły będą konferencje i seminaria, w trakcie wystawy podane zostaną również wyniki konkursów targowych. Energetab ma długą historię organizowania tych ostatnich i do kluczowych konkurów zaliczają się m.in. te o Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki partnerów oraz o "Złotego Lwa" im. Kazimierza Szpotańskiego.

Niektórzy z wystawców planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. Przykładem jest firma RELPOL, która będzie świętować 60-lecie działalności rynkowej. Warto dodać, że w tym roku za targi po raz pierwszy odpowiada ich nowy dyrektor - Andrzej Kubowicz, który zastąpił na tym stanowisku pełniącego tę funkcję przez ponad 20 lat Ryszarda Migdalskiego.

Mapa dojazdu na targi

REDAKCJE NA TARGACH

Odwiedzających Energetab zapraszamy do wstąpienia do redakcyjnego stoiska magazynów APA i "Elektronik". Będzie ono zlokalizowane na dolnej kondygnacji w hali A (stoisko A-37), zaś dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona do tego wydania magazynu mapa z rozkładem stoisk.

Polecamy również zapoznanie się z publikowanymi prezentacjami, w których zapowiadamy to, co będzie pokazywane na tytułowej imprezie i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL
Powiązane treści
Zarządzanie towarem 4.0: elektroniczny katalog przewodów igus za pomocą BMEcat
Hybrydyzacja źródeł energii - Zastosowanie falowników Danfoss w napędach hybrydowych
Monitorowanie wydajności systemu fotowoltaicznego
Elmatic Professional Drives - nowe przemienniki częstotliwości w ofercie Elmark Automatyka
Oprogramowanie zenon kontroluje pracę stanowiska testowego silników odrzutowych
Materiały stosowane w strefach Ex - GRP
System sterowania instalacjami pozablokowymi w ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA
Precyzyjne systemy pomiarowe z możliwością bezpośredniej integracji z PC-based Control
Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki
Styczniki średnich i dużych mocy firmy Ghisalba
Energetyka przyszłości
Dobierając przekaźnik zwróć uwagę na materiał styków
Polska energetyka - dzisiaj i jutro

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów