Roboty współpracujące poprawiają wydajność produkcji w firmie Qisda

| Gospodarka Roboty

Działająca na zasadach EMS (Electronics Manufacturing Services) firma Qisda ujawniła, że w swojej fabryce w północnym Tajwanie odnotowała poprawę wydajności produkcji o 74%, dzięki wdrożeniu na liniach produkcyjnych robotów współpracujących. Z około 30 pracowników pierwotnie zatrudnionych na lini produkcyjnej obecnie wystarcza 12-15 osób.

Roboty współpracujące poprawiają wydajność produkcji w firmie Qisda

Firma wyjaśnia, że ​​jej linie produkcyjne muszą być modyfikowane dość często, by dostosować je do różnych specyfikacji i rozmiarów produktów. Aby ułatwić elastyczne dostosowywanie, Qisda zaczęła wdrażać roboty współpracujące w 2016 r. Firma twierdzi, że obecnie dzięki robotom współpracującym czas potrzebny na dostosowanie linii produkcyjnej do wytwarzania różnych modeli produktów został skrócony z 30 minut do mniej niż trzech minut.

Duża część robotów współpracujących jest wykorzystywana w procesach montażu, testowania i pakowania, które wymagają wykonywania skomplikowanych czynności. Podczas testowania wykorzystywane są roboty współpracujące wyposażone w systemy widzenia maszynowego i sztuczną inteligencję, a ramiona robotyczne wykorzystywane są do pakowania w połączeniu z pojazdami AGV (Automated Guided Vvehicles).

źródło: DigiTimes