Produkcja rozdzielnic. Większe przychody dzięki efektywniejszym procesom na stanowisku roboczym

| Technika

Chociaż na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać aż tak istotne, wybór narzędzi, infrastruktury szaf i systemów znakowania ma bezpośredni wpływ na czas trwania procesów i poziom jakości, a tym samym na przychody firmy. Konstruktorzy rozdzielnic mogą zneutralizować ograniczenia czasowe i zyskać konkurencyjną przewagę w wysoce zależnej od kosztów branży.

Produkcja rozdzielnic. Większe przychody dzięki efektywniejszym procesom na stanowisku roboczym

Obecna koniunktura w branży stawia przed konstruktorami rozdzielnic nowe wyzwania. Z jednej strony, terminarz zamówień pęka w szwach, a z drugiej, zwiększa się międzynarodowa konkurencja. Czynniki te prowadzą do nasilenia presji na obszar kosztów i konieczności szybszego niż konkurencja dostarczania produktów. Spełnieniu tych wymagań nie pomaga brak wykwalifikowanego personelu. Nie można rozwiązać takiego problemu jednym tylko działaniem, lecz poprzez konsekwentną optymalizację całego procesu budowy rozdzielnic.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU OD PLANOWANIA AŻ PO URUCHOMIENIE

 
Fot. 1. Centrum obróbki przewodów (WPC): modułowy system składający się z automatów, drukarek, oprogramowania oraz akcesoriów.

Firma Weidmüller, będąc ekspertem w dziedzinie przemysłowej techniki łączeniowej oferuje kompletne rozwiązania do stanowisk roboczych. Mamy w swoim portfolio wszystkie niezbędne narzędzia, automaty, oznaczniki i materiały instalacyjne do budowy szaf. Rozszerzyliśmy ostatnio naszą ofertę również o szafki narzędziowe oraz modułowe centrum obróbki przewodów. Zamawiając od jednego dostawcy, klienci mogą przyspieszyć proces zakupu i skrócić czas realizacji zamówień oraz utrzymywać niższe stany magazynowe.

KOMPLETNY SYSTEM OPISOWY ZWIĘKSZAJĄCY WYDAJNOŚĆ

 
Fot. 2. Szafka narzędziowa Weidmuller - doskonałe wykonanie i dobre rozplanowanie przestrzeni oraz możliwość rozbudowy za pomocą różnych przystawek

Nasze kompleksowe podejście obejmuje rozwiązania dla wszystkich poszczególnych etapów zadaniowych na stanowisku roboczym. Dzięki perfekcyjnemu współdziałaniu naszych komponentów pomagamy zapewnić niezawodność procesu. Dzięki zastosowaniu inteligentnego oprogramowania, filozofii one-stop-shop i szerokiego asortymentu wysokiej jakości produktów umożliwiamy przyspieszenie nawet o 80% procesów roboczych w zakresie budowy rozdzielnic.

Jeśli przykładowo klient zacznie stosować nasze oznaczniki MultiCard i drukarkę PrintJet Advanced, to znacznie zmniejszy liczbę różnych rodzajów oznaczników, które musi przechowywać na stanie. Jest to możliwe, ponieważ portfolio oznaczników firmy Weidmüller obejmuje ponad 700 wersji do opisu urządzeń, złączy i przewodów, jak również komponentów i systemów innych producentów.

Dlatego też, jeśli oprócz produktów Weidmüller producent rozdzielnic wykorzystuje elementy pochodzące od innych dostawców, nie musi kupować odpowiednich oznaczników ani drukarek od wszystkich producentów. Wystarczy, że korzysta z produktów Weidmüller, które nadal umożliwiają oznaczanie całego portfolio komponentów.

NIEZAWODNOŚĆ PLANOWANIA DZIĘKI SPÓJNOŚCI DANYCH

 
Fot. 3. Centrum obróbki przewodów (WPC) - różne opcje podawania przewodów.

Profesjonalne przemysłowe systemy opisowe odgrywają ważną rolę w bezawaryjnej pracy zakładów przemysłowych i są również korzystne dla wydajnej i bezpiecznej konserwacji systemów. Drukarki Weidmüller są obsługiwane opracowanym przez Weidmüller oprogramowaniem do planowania opisów M-Print® PRO, które zapewnia, że dla każdej części drukowany jest odpowiedni oznacznik.

Za pomocą jednego oprogramowania możliwe jest tworzenie oznaczników i etykiet dla wszystkich zastosowań zgodnych z normami branżowymi. Pomaga to uniknąć wszelkich błędów podczas instalacji i uruchamiania rozdzielnic. Nasze oprogramowanie do znakowania może być również bezpośrednio podłączone do istniejącego systemu CAE, co ma tę zaletę, że pozwala na automatyczne opisywanie części.

Przekłada się to na oszczędność czasu przetwarzania podczas procesu planowania i znów pomaga zapobiegać potencjalnym źródłom błędów. M-Print® PRO współpracuje też z naszym oprogramowaniem inżynierskim Weidmüller Configurator (WMC), ułatwiającym miedzy innymi planowanie i konfigurację złączek szeregowych montowanych na szynie DIN oraz ich opis.

Użytkownik importuje zestawy danych ze swojego systemu CAE poprzez interfejs i odsyła je po zakończeniu przetwarzania w WMC. Nasze oprogramowania dostarczają cennego wsparcia w celu zwiększenia wydajności i produktywności. Oszczędzają nie tylko czas i pieniądze, ale także zapewniają ciągłość danych cyfrowych. Od planowania aż po uruchomienie kompletnej i wyraźnie oznakowanej rozdzielnicy stanowią one uproszczenie fazy projektowania i pełną dokumentację poszczególnych etapów produkcji.

OPTYMALIZACJA ZADAŃ MECHANICZNYCH DZIĘKI PROFESJONALNYM NARZĘDZIOM, AUTOMATOM I NOWYM SZAFKOM NARZĘDZIOWYM

 
Fot. 4. Centrum obróbki przewodów (WPC) - dodatkowe gniazdka np. USB lub sieciowe, sprężone powietrze

Firma Weidmüller oferuje wybór różnych automatów pomagających zminimalizować czas potrzebny na powtarzające się zadania, takie jak cięcie przewodów, usuwanie izolacji czy ich zaciskanie. Analizy wykazały, że najbardziej czasochłonnymi procesami są procesy mechaniczne, a w szczególności montaż. Kryje się tu duży potencjał znaczącego zwiększenia wydajności.

Również narzędzia ręczne mają istotny wpływ na niezawodność i jakość procesu. Usługa certyfikacji narzędzi Weidmüller, która obejmuje regularne przeglądy serwisowe, pomaga utrzymać ciągłą gotowość operacyjną. Narzędzia są projektowane z myślą o doskonałej ergonomii i mogą być nawet dopasowane do wielkości dłoni operatora w celu zmniejszenia wymaganego wysiłku i poprawy wydajności w codziennej pracy.

Nowe w asortymencie szafki narzędziowe Weidmüller umożliwia optymalne uporządkowanie narzędzi i materiałów roboczych zapewniając w każdej chwili szybki i efektywny dostęp. Oszczędza to czas i zmniejsza koszty. Szafki Weidmüller łączą w sobie najwyższą jakość oraz inteligentne funkcje. Wkładki piankowe są idealnie dopasowane do szuflad.

Dzięki podziałowi na trzy segmenty poszczególne rozplanowania szuflad są tak dopasowane, że narzędzia są zgrupowane zgodnie z ich zastosowaniem. Jeśli segment jest pusty, etykieta wskazuje, którego narzędzia brakuje. Kod QR odsyła do odpowiednich informacji i filmów wideo na temat zastosowań w katalogu online. Szafki można rozbudowywać za pomocą różnorodnych przystawek.

MODUŁOWE CENTRUM OBRÓBKI PRZEWODÓW WPC

 
Fot. 5. Centrum obróbki przewodów (WPC) - panel dotykowy ze zintegrowanym oprogramowaniem

Kolejna nowość w naszym asortymencie to modułowe centrum obróbki przewodów (Wire Processing Center, WPC). Klasyczny projekt budowy rozdzielnicy zakłada poświęcenie około 70% czasu instalacyjnego na okablowanie i montaż elementów mechanicznych. Uczestnicy badania "Panel Building 4.0" odkryli największy potencjał udoskonaleń i oszczędności fazy instalacji w rozwiązaniach ujednolicających standardy i we wcześniejszym konfekcjonowaniu przewodów.

Właśnie w tym zakresie rozwiązaniem jest modułowe centrum obróbki przewodów Weidmüller (WPC). Sterowany komputerowo, półautomatyczne konfekcjonowanie przewodów znacznie przyspiesza procesy produkcyjne i jednocześnie zapewnia najwyższe standardy jakości. Nasze rozwiązanie oferuje wysoki poziom personalizacji ustawień i optymalne przetwarzanie różnorodnych zadań wykończeniowych.

Stanowisko może być też wyposażone w dodatkowe gniazdka np. USB lub sieciowe, sprężone powietrze. W ten oto sposób kompleksowe rozwiązania dla stanowisk roboczych Weidmüller przyczyniają się do zwiększenia przychodów naszych odbiorców.

Weidmüller

Zobacz również