Elektryczny Volkswagen Up! będzie produkowany na Słowacji

| Gospodarka Aktualności

Jak poinformowała Grupa Volkswagen, elektryczna wersja najmniejszego pojazdu marki, czyli modelu Up!, produkowana będzie na Słowacji. O lokalizacji miały zadecydować koszty zatrudnienia. Zdaniem serwisu informacyjnego Automotive News, wprowadzenie na rynek wersji elektrycznych najmniejszych modeli VW, Seata i Skody nastąpi już w 2022 r. Modele pochodzące ze Słowacji mają być oferowane w cenie nie większej niż 20 tys. euro.

Elektryczny Volkswagen Up! będzie produkowany na Słowacji

Uruchomienie produkcji najmniejszych modeli elektrycznych miało, według wstępnych planów, nastąpić w fabryce w Emden, w północno-zachodnich Niemczech. Jednak między innymi ze względu na koszty związane z zatrudnieniem zapadła decyzja o zlokalizowaniu produkcji tych samochodów w Europie Wschodniej. Do Emden przeniesiona ma być produkcja elektrycznych SUV-ów z fabryki w Zwickau.

Obecnie fabryka w Bratysławie produkuje samochody pięciu marek grupy - modele VW Up, Skoda Citigo i Seat Mii, SUV-y VW Touareg i Audi Q7 oraz karoserie Porsche Cayenne. Bezpośrednio przy produkcji zakład zatrudnia około 12,3 tys. pracowników.

źródło: WNP