Volkswagen zbuduje w Ameryce Północnej nową fabrykę pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Aktualności

Koncern Volkswagen zdecyduje niebawem, gdzie zlokalizuje swoją nową fabrykę w Ameryce Północnej, która dostarczać będzie pojazdy elektryczne na rynek USA. Scott Keogh, nowo mianowany CEO Volkswagen Group of America, powiedział, że nowy zakład jest niezbędny, by do roku 2020 możliwe było produkowanie takiego pojazdu oferowanego w cenie od 30 do 40 tys. dolarów.

Volkswagen zbuduje w Ameryce Północnej nową fabrykę pojazdów elektrycznych

Elektryczny samochód, który mógłby jakąś część rynku odebrać Tesli, jest częścią ogromnych inwestycji w elektromobilność, które planuje zrealizować największy producent samochodów z Europy. Na początku listopada Volkswagen ogłosił, że do 2023 roku, na rozwijanie samochodów elektrycznych, autonomicznej jazdy i nowych usług z dziedziny mobilności, wyda prawie 44 miliardy euro (50 miliardów dolarów), współpracując z amerykańskim Ford Motor Co.

Jedną z lokalizacyjnych opcji rozwinięcia produkcji samochodów elektrycznych mogłaby być istniejąca fabryka Volkswagena w Chattanooga w stanie Tennessee, w której powstają modele Passat i Atlas. Zdaniem CEO Volkswagena w obiekcie tym jest wystarczająco dużo miejsca, ale niekoniecznie zostanie on wybrany.

Jak dotychczas największą część rynku samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych zdobyła Tesla, a w ciągu najbliższych dwóch lat na rynku pojawią się nowe modele niemieckich i innych producentów. Scott Keogh przekonuje, że dla Volkswagena nie jest za późno, by uchwycić rynek USA i skutecznie konkurować z Teslą.

źródło: Reuters