Volkswagen z firmą JAC będzie w Chinach produkował pojazdy elektryczne

| Gospodarka Aktualności

Jak poinformowały lokalne władze, Volkswagen we współpracy z chińską firmą Anhui Jianghuai Automobile Co (JAC) planuje zainwestować 5,06 mld juanów (750,8 mln dolarów) w nową fabrykę samochodów elektrycznych we wschodnim mieście Hefei. Według dokumentu opublikowanego przez Hefei Economic and Technological Development Area, firmy Volkswagen i JAC uzyskały zgodę urzędu ochrony środowiska na budowę zakładu zdolnego do produkowania 100 tys. całkowicie elektrycznych samochodów rocznie.

Volkswagen z firmą JAC będzie w Chinach produkował pojazdy elektryczne

W czwartek oddział Volkswagen Group China potwierdził, że JAC-Volkswagen wkrótce - tzn. jeszcze w bieżącym roku - wprowadzi na rynek swój pierwszy model - E20X.

Volkswagen jest największym zagranicznym producentem samochodów w Chinach ze sprzedażą wynoszącą w 2018 r. 4,21 mln samochodów na kontynencie i w Hongkongu. Volkswagen zapowiedział, że planuje wyprodukować ponad 22 miliony samochodów elektrycznych w ciągu najbliższych 10 lat, z czego ponad połowa zostanie wyprodukowana w Chinach. W tym roku planuje wprowadzić w Chinach 14 nowych modeli pojazdów elektrycznych.

W Szanghaju Volkswagen buduje już fabrykę pojazdów elektrycznych, inwestując wspólnie z SAIC Motor Corp Ltd 2,5 mld dolarów. Zakład będzie produkował luksusowe samochody marki Audi. Firma SAIC Volkswagen twierdzi, że nowa fabryka będzie dysponowała roczną zdolnością produkcyjną na poziomie 300 tys. samochodów i rozpocznie produkcję w 2020 roku.

źródło: Reuters