Volkswagen kupuje od Tesli stacje ładowania EV

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Należąca do Volkswagena jednostka Electrify America poinformowała, że w ponad 100 stacjach ładowania w Stanach Zjednoczonych zainstaluje akumulatory Tesli, co obniżyć ma koszty ponoszone przez kierowców ładujących pojazdy elektryczne. W USA użytkownicy mogą ponosić wysokie opłaty, gdy pobierają z sieci dużo energii w krótkim czasie, co może się zdarzyć podczas ładowania samochodów elektrycznych. Systemy akumulatorowe Tesla Powerpack pobierają energię z sieci poza godzinami szczytu i mogą ją oddawać w godzinach szczytu, w celu uniknięcia lub zmniejszenia opłat popytowych.

Volkswagen kupuje od Tesli stacje ładowania EV

Electrify America zainstaluje zestawy akumulatorowe głównie na obszarach, gdzie występuje większa koncentracja właścicieli pojazdów elektrycznych, szczególnie na Zachodnim Wybrzeżu i na północnym wschodzie.

Brak infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych jest postrzegany jako główna przeszkoda w masowym ich upowszechnieniu, ponieważ konsumenci nadal są zaniepokojeni ograniczonym zasięgiem. Do czerwca bieżącego roku Electrify America chce mieć 484 stacje ładowania w całej Ameryce.

źródło: Reuters

Zobacz również