Energa zbuduje 54 stacje ładowania samochodów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Od początku roku Energa Obrót uruchomiła już 4 nowe stacje ładowania o mocy 2x22 kW. Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność. Z kolei w najbliższych miesiącach Grupa Energa będzie sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast leżących na terenie działania Grupy Energa. Do końca 2019 roku łącznie ma ich być 54.

Energa zbuduje 54 stacje ładowania samochodów elektrycznych

- "Elektromobilność rozwija się konsekwentnie w Europie i na Świecie. Kolejne miasta deklarują wprowadzenie lub już wprowadziły zakaz wjazdu samochodów spalinowych do centrów miast. Kolejne raporty publikowane przez niezależne agencje badawcze potwierdzają, wzrost udziału samochodów elektrycznych również w Polsce" - mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.

- "Śledząc aktualne trendy i mając na uwadze środowisko naturalne promujemy oraz ułatwiamy dostęp do nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem" - dodaje.

Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80% baterii w ciągu 30 min.

źródło: Grupa ENERGA

Zobacz również